Iranian Agriculture News Agency

در هفته جهاد کشاورزی؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از افتتاح 417 پروژه در هفته جهاد کشاورزی در استان خبر داد

 417 پروژه در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در بیرجند، هاشم ولی‌پور مطلق در نشست خبری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی گفت: عمده پروژه‌های شاخص قابل افتتاح و بهره‌برداری در این هفته مربوط به حوزه آب و خاک است.

ولی‌پور مطلق افزود: برای اجرای این تعداد پروژه میزان، 391 میلیارد و 692 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است که از این میزان، 16میلیارد و800 میلیون تومان اعتبارات تملکی و مابقی بصورت تسهیلات کم‌بهره و آورده از سوی بهره‌برداران بوده است.

او با بیان اینکه افتتاح این پروژه‌ها برای نزدیک به 2000  نفر اشتغال تثبیت می‌شود، اظهار کرد: سیاست وزارت جهاد و همچنین سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بر این است که از مشاغل ایجاد شده حمایت و آنها را حفظ کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه 5 هزار و700 خانوار از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند، افزود: ما امیدواریم با تداوم اعتبارات دولتی و تخصیص تسهیلات ویژه برای بخش کشاورزی و بهره‌برداران کشاورزی، بتوانیم نقش موثری در کشاورزی پایدار برای استان خراسان جنوبی داشته باشیم.

ولی‌پور مطلق با بیان اینکه قاین با  78 پروژه رتبه نخست افتتاح پروژه‌ها را دارد، افزود: با توجه به خشکسالی‌های چندین ساله و از آنجا که آب مهمترین مبحث در بخش کشاورزی است، اکثر پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری مربوط حوزه آب و خاک در مورد اجرای سیستم‌های نوین آبیاری، تجهیز و نوسازی سیستم‌های آبیاری، تجهیز مسیرهای انتقال آب با لوله و... است.

او از تجهیز و نوسازی سیستم‌ها و ماشین آلات مکانیزاسیون هم خبر داد و گفت: در صنایع تبدیلی، صنایع مربوط به دام و طیور، زراعت و سایر بخش‌هایی که سیستم‌های مکانیزاسیون نیاز به تجهیز یا نوسازی داشته اقدامات لازم صورت گرفته که در این هفته به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید