Iranian Agriculture News Agency

تاکید دادستان برای تعیین تکلیف انبارهای بلا استفاده در خراسان جنوبی

صبح روز شنبه (10 تیر) رئیس سازمان جهاد کشاورزی به همراه دادستان عمومی و انقلاب بیرجند، مدیرکل اقتصاد و دارایی و جمعی از مدیران استان از سوله‌های گمرک خراسان جنوبی در منطقه ویژه اقتصادی بازدید کردند.

تاکید دادستان برای تعیین تکلیف انبارهای بلا استفاده در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان جنوبی، مهدی جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در خصوص این بازدید گفت: در راستای استفاده حداکثری از منابع استان برای انبار و نگهداری خوراک طیور و پیشگیری از هدر رفت منابع مالی، پیگیری در خصوص انبارهای مذکور را در دستور کار قراردادیم که امروز با حضور دادستان عمومی و انقلاب بیرجند و مدیران مربوطه تصمیمات و دستورات لازم اتخاذ شد. امیدواریم گامی مثبت در جهت رفع انبار و سردخانه خوراک دام و طیور استان برداشته شود.

حجت‌الاسلام علی نسایی زهان نیز در این بازدید گفت: مسئولان گمرک خراسان جنوبی ظرف ۵۰ روز فرصت دارند سوله‌های بلااستفاده را تعیین تکلیف کنند وگرنه طبق یک‌روال قانونی به جهاد کشاورزی واگذار می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند بیان کرد: در دیداری که طی هفته قوه قضائیه با رهبر معظم انقلاب داشتیم ایشان بر احیای حقوق عامه تأکید داشتند که ما نیز در خراسان جنوبی آن را پیگیری می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با اشاره به اینکه خراسان جنوبی برای تأمین نهاده‌های دامی مشکلات زیادی دارد، بیان کرد: این موضوع موجب شده که تولیدکنندگان ما ضرر کرده و نیاز مجموعه خود به نهاده را از مشهد برآورده کنند و هزینه‌ای نیز برای کرایه حمل‌ونقل متحمل شوند.

نسایی زهان ادامه داد: در بسیاری از مواقع نیز این نهاده به‌موقع به دست تولیدکننده ما نمی‌رسد و او را با سختی‌های فراوانی روبه‌رو می‌کند.

طرح یک سؤال از مسئولان گمرک

وی بابیان اینکه تولیدکنندگان دام و طیور در خراسان جنوبی برای تأمین و نگهداری نهاده‌ها، نیاز به انباردارند، گفت: در کنار این موضوع برخی از سوله‌های گمرک در سال‌های قبل (سال ۹۷) ساخته‌شده ولی بلااستفاده مانده است.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با تأکید بر اینکه جهاد کشاورزی نیاز زیادی به این سوله‌ها و ساختمان‌ها برای نگهداری نهاده‌های دام و طیور و تأمین زیرساخت‌ها ازجمله سردخانه دارد، خاطرنشان کرد: درخواست ما این است که مسئولان گمرک خراسان جنوبی در وهله اول پاسخ بدهند که چرا ساختمان‌هایی که با پول بیت‌المال ساخته‌شده بعد از پایان کار در سال ۹۷ همچنان بلااستفاده مانده است.

نسایی زهان افزود: اگر کسی ساختمانی از پول بیت‌المال ساخته و در آن مقطع موردنیاز او نباشد یا باید به اجاره بدهد و یا به بخش دولتی دیگری که مورداستفاده او است، واگذار شود که متأسفانه این اتفاق در مورد سوله‌های انباری گمرک رخ نداده است.

فرصت ۵۰ روزه برای تعیین تکلیف سوله‌ها

وی افزود: من به‌عنوان مدعی‌العموم به مسئولان گمرک ۵۰ روز فرصت می‌دهم که این مشکل و مسئله را حل کنند در غیر این صورت از ناحیه دادستان مرکز استان به جهاد کشاورزی برای استفاده به نفع مردم استان واگذار خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در صورت عدم استفاده، این سوله‌ها با تخریب بیشتری روبه‌رو خواهند شد، گفت: البته این اتفاق از طریق راهکارهای قانونی پیگیری خواهد شد.

نسایی زهان با اشاره به ضعف زیرساخت‌های جهاد کشاورزی برای نگهداری برخی از محصولات و کالاها بیان کرد: به‌عنوان‌مثال در خراسان جنوبی توان ذخیره‌سازی تنها ۵۰۰ تن گوشت مرغ وجود دارد درحالی‌که در استان یزد امکان ذخیره‌سازی ۴۰ هزار تن وجود دارد تا به‌موقع پاسخگوی نیاز مردم استان خود باشد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید