Iranian Agriculture News Agency

اجرای بیش از ۶۰ عنوان برنامه طی جشنواره ملی زرشک در خراسان جنوبی

مهدی جعفری در شورای سیاست گذاری جشنواره ملی زرشک، از اجرای بیش از ۶۰ عنوان برنامه در طی یک هفته برگزاری جشنواره ملی زرشک در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: طی جشنواره ملی زرشک از ۲۱ تا ۲۷ مهرماه جاری برنامه‌هایی در حوزه‌های علمی، دانش بنیانی، بازارسازی، تورهای صنعتی و گردشگری، دوره‌های آموزشی به کشاورزان و برپایی نمایشگاه با حضور مسئولان کشوری و سفرا برگزار می‌شود.

اجرای بیش از ۶۰ عنوان برنامه طی جشنواره ملی زرشک در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان‌ جنوبی، مهدی جعفری در شورای سیاست گذاری جشنواره ملی زرشک، از اجرای بیش از ۶۰ عنوان برنامه در طی یک هفته برگزاری جشنواره ملی زرشک در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار کرد: طی جشنواره ملی زرشک از ۲۱ تا ۲۷ مهرماه جاری برنامه‌هایی در حوزه‌های علمی، دانش بنیانی، بازارسازی، تورهای صنعتی و گردشگری، دوره‌های آموزشی به کشاورزان و برپایی نمایشگاه با حضور مسئولان کشوری و سفرا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره در پنج شهرستان خراسان جنوبی از جمله قاینات، درمیان، زیرکوه، سربیشه و بیرجند، افزود: مراسم اختتامیه جشنواره ملی زرشک در ۲۷ مهرماه با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان کشوری در فرهنگسرای شهرداری بیرجند برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از برگزاری افتتاحیه جشنواره در ۲۱ مهر ماه در روستای افین شهرستان زیرکوه خبر داد و گفت: همزمان با برگزاری جشنواره ملی زرشک در مهر امسال عملیات اجرایی شهرک تخصصی زرشک و شهرک بارگاهی زرشک در منطقه افین آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: بزرگترین واحد فرآوری زرشک در سطح بالا با سرمایه گذاری بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان در منطقه زهان در حال پیگیری است که امیدواریم در همین ایام برگزاری جشنواره کلنگ زنی شود.

جعفری از افتتاح مرکز توسعه و ترویج زرشک و عناب در قاینات خبر داد و گفت: همچنین واحد فرآوری دانش بنیان محصولات زرشک و عناب و انبار بورس در شهر مود کلنگ زنی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید