Iranian Agriculture News Agency

مدیرجهادکشاورزی شهرستان درمیان گفت: پیرو دستور استاندار خراسان جنوبی، با حضور مهندس فرجامی فرماندار شهرستان، عملیات اجرایی تقویت و توسعه برق مجتمع گلخانه‌ای با مجموع اعتبار 2 میلیارد تومان آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی تقویت و توسعه برق مجتمع گلخانه‌ای شهرستان درمیان

به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان جنوبی، سیدمحسن نصیرائی افزود: فاز اول نخست این طرح با تقویت سه دستگاه پست هوایی برای تامین برق واحدهای گلخانه‌ای با اعتبار هزینه شده ۵۰۰ میلیون تومان اجرا شد.

وی بیان کرد: فاز دوم این پروژه با تقویت سه دستگاه پست هوایی با اعتبار مورد نیاز بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در مرحله تخصیص اعتبار است و در صورت تخصیص اعتبار تا پایان فروردین ماه اجرایی خواهد شد.

مدیرجهاد کشاورزی درمیان عنوان کرد: فاز سوم این پروژه نیز با نصب 2 پست جدید و تکمیل سایر زیرساخت‌ها و با اعتبار مورد نیاز یک میلیارد تومان در مرحله پیش‌بینی اعتبار قرار دارد و تا پایان سال ۱۴۰۱ اجرایی خواهد شد.

نصیرائی با اشاره به اینکه مساحت کل مجتمع گلخانه‌ای ۲۰ هکتار است که ۱۳ هکتار آن به کشت گلخانه اختصاص یافته است، اضافه کرد: کشت‌های مورد نظر در گلخانه‌ها شامل سبزیجات، صیفی‌جات، گیاهان جالیزی و دارویی است.

وی افزود: در سه سال اخیر توسعه واحدهای گلخانه‌ای شهرستان درمیان روند رو به رشدی داشته و تاکنون زمین ۲۹ واحد گلخانه به متقاضیان واگذار شده است.

نصیرائی عنوان کرد: مجتمع گلخانه‌ای شهرستان با ایجاد ۴۱ واحد سه هزار و ۱۰۰ متر مربعی در قالب ۲۰ هکتار مساحت، شرایط را برای اشتغال دانش‌آموختگان بخش کشاورزی و علاقه‌مندان به این حوزه فراهم آورده است و از مجموع واحدهای این مجتمع ۱۰ واحد فعال است و ۱۰ واحد گلخانه‌ای هم در حال ساخت است.

گفتنی است استاندار خراسان جنوبی در 19 اسفندماه سال گذشته از مجتمع گلخانه‌ای شهرستان درمیان با هدف اطلاع از وضعیت واحدهای فعال و بررسی واحدهای در دست ساخت نیز بازدید کرد که تقویت ۶ ترانس برق، نصب ۲ ترانس جدید و نیز افزایش تخصیص آب چاه مجتمع از جمله مشکلات مجتمع‌های گلخانه‌ای درمیان بود که در این بازدید مطرح شد.

استاندار خراسان جنوبی همان روز در جلسه جمع‌بندی سفر به این شهرستان قول پیگیری این مشکل را داد که امروز در مرحله اجرا قرار گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید