Iranian Agriculture News Agency

برنامه هسته‌ای ایران تغییری نکرده است و برجام را ابزاری برای جلوگیری از انتشار سلاح هسته ای از جمله در سطح منطقه‌ای می‌داند، ایران بیشترین بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را داشته است.

 حمایت پوتین از برجام

رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر حمایت از برجام اعلام کرد: توافق هسته‌ای با ایران جلوگیری از انتشار سلاح هسته‌ای در منطقه را تضمین می‌کند.

به گزارش  ایرنا، «ولادیمیر پوتین» در گفت وگو با شبکه اول تلویزیون روسیه درباره مذاکرات خود با دونالد ترامپ در هلسینکی پایتخت فنلاند خاطرنشان کرد که در این دیدار موضوع برجام مورد بررسی قرار گرفته است. 

پوتین تصریح کرد: موضع روسیه درباره برنامه هسته‌ای ایران تغییری نکرده است و برجام را ابزاری برای جلوگیری از انتشار سلاح هسته ای از جمله در سطح منطقه ای می داند، ایران بیشترین بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی را داشته است. 

پوتین با تاکید بر اهمیت برجام گفت: باعث تاسف است که این ابزار از دست برود. 

وی با بیان اینکه موضع رئیس جمهوری آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران را درک می‌کنم، اظهار داشت: ترامپ در این مورد  می‌خواهد که توجه ایران را به سیاست منطقه‌ای آن کشور و برنامه موشکی آن جلب کند، به نظر ما این رویکرد نباید به اخلال در برجام منجر شود. 

رئیس جمهوری روسیه همچنین به توافق خود با ترامپ درباره منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه اشاره کرد و افزود: توافق در مورد این منطقه با توجه به تامین امنیت اسراییل گرفته شد و قبلا در این باره با مقام های ایرانی گفت وگو کرده بودیم. 

 

پدیدآورنده: یاسمن طاهریان

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید