Iranian Agriculture News Agency

معاون رئیس جمهوری:

همزمان با روز جهانی صنایع دستی، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری معتقد است که برای حفظ هنر هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع‌دستی ایران، کسب مصوبه‌ی بیمه صنایع‌‌دستی از مجلس مهم‌ترین کار در دولت بوده است.

صندوق احیا مسئول بازیابی صنایع دستی ایران شد

به گزارش ایانا به نقل از روابط‌عمومی سازمان گردشگری علی‌اصغر مونسان در این راستا از دستور ویژه ‌رییس‌جمهور برای توجه همه‌بخش ‌ها و دستگاه‌ها به صنایع دستی خبر داد و گفت: باید حداکثر حمایت از حوزه صنایع‌دستی به عمل آید، چراکه صنایع‌دستی ظرفیت این را دارد که به حل مشکل اشتغال در کشور کمک کند.

به گفته او، براساس این دستور و تصمیم‌هایی که در این سازمان گرفته شده است، بخش‌های مختلف سازمان میراث‌فرهنگی به حوزه صنایع‌دستی ورود پیدا کرده‌اند و به‌عنوان مثال یکی از مأموریت‌های جدیدی که به صندوق احیا داده شده است، موضوع صنایع‌دستی است که با ورود این صندوق به حوزه صنایع‌‌دستی می‌توان به رونق این صنعت امیدوار بود.

مونسان ادامه داد: به دنبال این هستیم که حداکثر حمایت‌ها از صنایع‌دستی را انجام دهیم چرا که اعتقاد داریم توجه به صنایع‌دستی می‌تواند به ایجاد اشتغال در کشور کمک کند. اقدامات خوبی نیز در همین راستا شروع شده است و مصوبات خوبی را نیز از مجلس گرفته‌ایم که بیمه هنرمندان صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین مصوبات مجلس است. البته در بخش صنعت قیمت تمام‌شده و کیفیت دو مشکل عمده هستند اما در صنایع‌دستی چون کار یدی است و یک کار هنری است و می‌توانیم راحت‌تر عمل کنیم چرا که کیفیت به هنر دست هنرمندان برمی‌گردد و قیمت تمام‌شده نیز در این بخش راحت‌تر تعیین می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موضوع مارکتینگ را در این صنعت مهم دانست و گفت : این موضوع باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. این یک واقعیت است که اکنون تولید و فروش از یکدیگر جداست، فروش امری ویژه است که به تجارت برمی‌گردد و تجارت امکانات خود را می‌خواهد و ساز و کار خود را دارد.

معاون رئیس جمهوری بازاریابی و فروش را در این حوزه یک بخش ویژه دانست و ادامه داد: در حال حاضر هیچ تولید‌کننده‌ای خود فروشنده نیست بلکه تولیدات خود را به تجار واگذار می‌کنند. ایجاد یک ساز و کار برای فروش و مارکتینگ صنایع‌دستی یکی از موضوعات مهمی است که می‌تواند پیگیری شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید