Iranian Agriculture News Agency

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه:

هیچ واردات قانونی در زمینه گل نداریم

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: گیاهانی مانند بونسای و بامبو به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند و ما هیچ واردات قانونی در زمینه گل نداریم.

واردات گل و گیاه به کشور غیرقانونی است

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: گیاهانی مانند بونسای و بامبو به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند و ما هیچ واردات قانونی در زمینه گل نداریم.

اکبر شاهرخی با اعلام این خبر افزود: ما هیچ وابستگی در زمینه واردات گل و گیاه به خارج نداریم و تمام گل و گیاه موجود در بازار را تولیدکنندگان داخلی تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: ما تنها مقداری ریشه و برخی اقلام نگهداری و تزئین گل مانند اسفنج را وارد می‌کنیم که در حال حاضر نیازی به واردات آن‌ها هم نداریم.

شاهرخی گفت: فقط برخی دلالان واردات گل و گیاه را انجام می‌دادند که نه‌تنها باعث خروج ارز از کشور به‌منظور واردات غیرقانونی گل می‌شد بلکه باعث ازدیاد این محصول و بازار فروش غیرقانونی آن توسط دست‌فروشان به مقدار زیاد شده بود.

وی افزود: فراوانی گل و نبود صادرات در کشور باعث شده تا این محصول به میزان زیاد در گل‌فروشی‌ها و مراکز تولید گل وجود داشته باشد و تمام آن تنها برای مصرف داخلی تولید شود.

رئیس اتحادیه گل و گیاه با اشاره به واردات برخی اقلام مانند بونسای و بامبو تصریح کرد: گیاهانی مانند بونسای و بامبو به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شود که درصد بالایی هم به خرید آن مبادرت نمی‌کنند. گیاه بونسای درواقع نوعی شمشاد است که تولید آن در کشور هم می‌تواند رونق بگیرد.

وی گفت: ما با وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفظ نباتات و بازرسی اتاق اصناف در رابطه با جلوگیری از قاچاق گل و گیاه و فروش گل و گیاه قاچاق، همکاری‌های لازم را انجام داده و با متخلفین برخورد می‌کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید