Iranian Agriculture News Agency

در پی بارش‌های چند روز گذشته

اقلام ضروری بین حادثه دیدگان توزیع شده است

رئیس امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: در حوادث سیل و آب‌گرفتگی روزهای گذشته 7 تن فوت و یک تن مفقود شده است.

۱۳ استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی شدند

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر؛ در خصوص جزئیات امدادرسانی در مناطق گرفتار سیل و آب‌گرفتگی اظهار کرد: از روز ۳۰ اردیبهشت تا ساعت ۶ بامداد امروز (شنبه) ۱۳ استان کشور ازجمله استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، قم، کردستان، گیلان و همدان درگیر سیل و آب‌گرفتگی بودند.

وی گفت: ۶۶۵ نیروی امدادی در قالب ۱۶۰ تیم عملیاتی در ۶۹ شهر، روستا و منطقه عشایر نشین به ۲ هزار و ۹۰۰ نفر امدادرسانی کردند و به ۱۳۵ نفر از هم‌وطنان خدمات اسکان اضطراری ارائه دادند.

رئیس امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: همچنین ۲۸ نفر به مناطق امن منتقل شدند. متأسفانه در حوادث سیل و آب‌گرفتگی چند روز گذشته ۷ نفر فوت کردند و یک نفر در شهرستان میانه از توابع استان آذربایجان شرقی مفقود شده است.

سلیمی ادامه داد: در طول این مدت آب از ۲۹۷ واحد مسکونی که دچار آب‌گرفتگی شده بودند تخلیه و ۱۵ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شد.

وی بیان کرد: ۳۲ دستگاه چادر، ۸۳۰ تخته پتو، ۲۴۰ تخته موکت و سایر اقلام ضروری بین حادثه دیدگان توزیع شده است و امدادرسانی در آذربایجان شرقی و غربی و جستجوی مفقودی در میانه از توابع استان آذربایجان شرقی ادامه دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید