Iranian Agriculture News Agency

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

افزودن ۳ هزار آمبولانس زمینی و دریایی در سال‌های اخیر در کشور

ایانا-جامعه و فرهنگ: وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ساخت بیمارستان در مناطق حاشیه تهران مدنظر وزارت بهداشت قرار گرفته است، گفت: بیش از 3 هزار آمبولانس زمینی و دریایی طی چند سال اخیر به ناوگان اورژانس کشور اضافه شده است.

خبر خوش برای حاشیه‌نشینان تهران

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ساخت بیمارستان در مناطق حاشیه تهران مدنظر وزارت بهداشت قرار گرفته است، گفت: بیش از 3 هزار آمبولانس زمینی و دریایی طی چند سال اخیر به ناوگان اورژانس کشور اضافه شده است.

سید حسن هاشمی در مراسم رونمایی از ۶ فروند بالگرد پیشرفته اورژانس در فرودگاه پیام مهرشهر کرج، اظهار داشت: به‌زودی علاوه بر 6 بالگردی که امروز رونمایی و به بهره‌برداری رسید ۶ مورد دیگر نیز از همین نوع بالگردها به ناوگان اورژانس افزوده می‌شود. 

وی از ارتش به‌ویژه هوا نیرو، ‌نیروی انتظامی و هلال‌احمر بابت اینکه طی ۴ سال ۴۰ فروند بالگرد خود را به اورژانس هدیه دادند تشکر کرد و گفت: این اقدام جهت تسریع در نجات جان حادثه دیدگان و کمک به مردم انجام شده است. 

وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات دولت و مجلس جهت فراهم کردن زنجیره خدمت به مردم بیان داشت: از تیم دیپلماسی کشور به‌ویژه آقای ظریف که فرصت‌های مناسبی را خلق کردند تشکر می‌کنم چرا که بعد از توافق هسته‌ای سه هزار آمبولانس زمینی و دریایی و تعدادی بالگرد به اورژانس کشور افزوده شد. 

هاشمی خاطرنشان کرد: این بالگردها در برخی از مناطق کشور همچون سیستان و بلوچستان، ایرانشهر و خراسان،‌ البرز و تهران توزیع می‌شود که امیدواریم با این اقدام شاهد امدادرسانی سریع به بیماران و حادثه ‌دیدگان باشیم. 

وی گفت: حاشیه تهران برخی از مناطق آن محروم بوده و فاقد بیمارستان است که ما این موضوع را مدنظر قرار داده و تلاش می‌کنیم که با ساخت‌وسازهای انجام ‌شده خدمت‌رسانی به مردم را بیشتر کنیم. 

وزیر بهداشت در پاسخ به اینکه آیا این بالگردها دید در شب هستند یا خیر، گفت: در صورتی که این بالگردها به تجهیزات خاصی مجهز شوند امکان دید در شب آن‌ها وجود دارد. همچنین این بالگردها امکان پرواز در فرود بهتری داشته و سروصدای کمتری دارند. از این جهت، جهت انتقال مصدوم بسیار مناسب است. 

وی عنوان کرد: 80 درصد آمبولانس‌های جهان به‌ویژه در آمریکا و اروپا ایرباس هستند که بالگردهای جدید افزوده شده نیز ایرباس بوده و علی‌‌رغم محدودیت‌هایی که وجود داشته دوستان فرصت وجود آن را در کشور فراهم کردند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید