Iranian Agriculture News Agency

تگرگ بی‌خبر می‌آید

در وضعیت اضطراری منبعی برای دریافت دقیق وضعیت هوای مهربان وجود ندارد

ایانا-آذربایجان شرقی: نام مهربان به دلیل نداشتن ایستگاه هواشناسی در سایت اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی دیده نمی‌شود و مهربانی‌ها نمی‌توانند اطلاعات دقیق‌تری از پیش‌بینی هوای منطقه خود داشته باشند.

مهربان  ایستگاه هواشناسی ندارد

نام مهربان به دلیل نداشتن ایستگاه هواشناسی در سایت اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی دیده نمی‌شود و مهربانی‌ها نمی‌توانند اطلاعات دقیق‌تری از پیش‌بینی هوای منطقه خود داشته باشند.

مهربان یکی از شهرهای شرقی استان آذربایجان شرقی است که هنوز محرومیت در کنار نام این بخش دیده می‌شود. یکی از فعالیت‌های اصلی و اقتصادی منطقه، کشاورزی‌ است این فعالیت ایجاب می‌کند تا کشاورزان نسبت به وضعیت جوی منطقه آگاهی یابند یکی از منابع رسمی برای دریافت اطلاعات نسبت به وضعیت جوی سایت اداره کل هواشناسی استان است اما نامی از مهربان در آن دیده نمی‌شود.

حال در وضعیت اضطراری مانند دیشب منبعی برای دریافت دقیق وضعیت هوای مهربان وجود ندارد که سیل و تگرگ به مزارع و محصولات کشاورزان خسارت سنگینی وارد کرد این در صورتی است که اکثر شهرهای کشور و استان که کوچک‌تر از مهربان هستند ایستگاه هوا‌شناسی دارند و بنا گفته مسئولان امر مکان ایجاد ایستگاه هواشناسی هم در مهربان انتخاب شده که منتظر مساعدت‌های اداره کل هواشناسی است.

گذشته از هر چیز وجود چنین مرکزی در مهربان لازم است و عدم توجه کافی مسئولان به این نکته قابل‌توجه است در عصر کنونی که مسافران برای سفر از قبل وضعیت هوا و راه‌ها را بررسی می‌کنند  نبود ایستگاه هواشناسی در بخش مهربان قابل توجیه نیست و نیاز اهتمام فوری و جدی مسئولان است.

اگرچه چندین سال است به بهانه‌های مختلف گزارش‌هایی در این زمینه منتشر شده اما گویا مسئولان رده‌بالای شهرستان و استان وظایفی فراتر از این موارد را در رونق اقتصادی منطقه پیش رو گرفته‌اند.

با توجه به اتکای اقتصادی منطقه به کشاورزی نیاز است تا مسئولان شهری مهربان نسبت به راه‌اندازی یک ایستگاه هواشناسی مجهز در منطقه اقدام کنند تا مردم بخصوص کشاورزان بتوانند با آگاهی بهتر برنامه‌ریزی کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید