Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر:

شهر یک موجود زنده است و شب و روز ندارد

ایانا-جامعه و فرهنگ: رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با بیان این‌که اگر اقتصاد شب بدون موانع فعال شود، می‌تواند 40 درصد اقتصاد در گردش روز را کسب کند، بر لزوم تقویت پتانسیل‌های گردشگری شبانه در شهر تأکید کرد.

رونق اقتصاد شهر با گردشگری شبانه

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با بیان این‌که اگر اقتصاد شب بدون موانع فعال شود، می‌تواند 40 درصد اقتصاد در گردش روز را کسب کند، بر لزوم تقویت پتانسیل‌های گردشگری شبانه در شهر تأکید کرد.

حسن خلیل‌آبادی با تأکید بر اینکه شهر یک موجود زنده است و شب و روز ندارد، گفت: محدودیت‌هایی وجود دارد که مانع از فعالیت اقتصاد شب در تهران شده است،  در حالی که تهران به‌عنوان یک ابر شهر امکانات زیادی دارد که در شب بلااستفاده مانده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌هایی در شهر وجود دارد که در شب تعطیل می‌شود، افزود: در صورتی که این فعالیت‌ها هم اشتغال آفرین هستند و هم می‌توانند به رشد و توسعه درآمد پایدار شهر کمک کنند. اگر اقتصاد شب بدون موانع فعال شود، می‌تواند 40 درصد اقتصاد در گردش روز را کسب کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند اقتصاد شهر را در شب رونق بخشد گردشگری شبانه است، عنوان کرد: گردشگری شبانه ضرورتی مهم برای تهران است که در حال حاضر در قالب برنامه‌های افطار تا سحر اراضی عباس‌آباد دنبال می‌شود.

خلیل‌آبادی با اشاره به اینکه اراضی عباس‌آباد منطقه وسیعی است، ادامه داد: امکانات خوبی در این منطقه دیده شده و به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری تهران مطرح است و نقش تعیین‌کننده‌ای در این حوزه ایفا می‌کند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با تأکید بر لزوم تقویت پتانسیل‌های گردشگری شبانه در شهر، گفت: اراضی عباس‌آباد می‌تواند منطقه‌ای جذاب برای شهروندان تهرانی، گردشگران خارجی و مسافران شهرهای دیگر تبدیل شود که به این منظور باید به مواردی نظیر محیط، رفت‌وآمد و پارکینگ باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید