Iranian Agriculture News Agency

مجری سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

مجری سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته 18 هزار طرح آبیاری نوین در اراضی زراعی و باغی کشور اجرا شد.

18 هزار طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی کشور

مجری سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته 18 هزار طرح آبیاری نوین در اراضی زراعی و باغی کشور اجرا شد.

عباس زارع صبح امروز در نشست ستاد سامانه‌های نوین آبیاری اراضی کشاورزی استان قزوین افزود: با اجرای این طرح‌ها 302 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به روش‌های نوین آبیاری تجهیز شدند. 

وی در ادامه خواستار مشارکت کشاورزان در اجرای طرح‌های نوین آبیاری شد و گفت: تحقق این موضوع زمان انجام این طرح‌ها را کاهش می‌دهد. 

زارع با بیان اینکه 85 درصد هزینه‌های مربوط به اجرای روش‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی را دولت به‌صورت کمک‌های بلاعوض تقبل و پرداخت می‌کند،اظهار کرد: این یک فرصت ویژه و بسیار خوب برای کشاورزان به شمار می‌رود که باید از آن استفاده کنند. 

وی خاطرنشان کرد: با اجرای سامانه‌های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی علاوه بر کاهش مصرف آب، شاهد ارتقای بهره‌وری در این بخش خواهیم بود. 

زارع در ادامه خواستار سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های نیمه‌تمام آبیاری نوین در قزوین شد و گفت: البته این استان در اجرای پروژه‌های مربوط به این حوزه در کشور پیشتاز است. 

هشت میلیون و 700 هزار هکتار زمین کشاورزی آبی در کشور وجود دارد که تاکنون یک‌میلیون و 800 هزار هکتار از آن‌ها به سامانه نوین آبیاری مجهز شده‌اند. 

همچنین در حال حاضر 44 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین اعم از باغی و زراعی به روش‌های آبیاری نوین مجهز هستند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید