Iranian Agriculture News Agency

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان

این جشنواره تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد

آیین گلاب‌گیری کاشان که از سنت‌های اصیل مردم کاشان است در جشنواره شهر خدا برج میلاد در بخش غرفه طعم سلامت در یادمان ملی ایرانیان برگزار می‌شود.

آیین گلاب‌گیری کاشان در برج میلاد

آیین گلاب‌گیری کاشان که از سنت‌های اصیل مردم کاشان است در جشنواره شهر خدا برج میلاد در بخش غرفه طعم سلامت در یادمان ملی ایرانیان برگزار می‌شود.

آیین گلاب‌گیری و تهیه فراورده‌های سنتی در دومین جشنواره طعم سلامت باهدف احیای سنت‌های بومی، ترویج و توسعه فرهنگ مصرف و تغذیه سالم برگزار می‌شود تا شهروندانی که امکان بازدید این مراسم را در شهرهای مختلف کشور ندارند، از نزدیک شاهد اجرای این مراسم سنتی زیبا در برج میلاد باشند.

همچنین شهروندان می‌توانند عرقیجات سنتی کاشان را نیز از غرفه طعم سلامت در برج میلاد خریداری کنند.

دومین جشنواره طعم سلامت برج میلاد به‌عنوان یکی از بخش‌های جشنواره رمضانی برج میلاد با همکاری مرکز فرهنگی تحقیقاتی غذای سالم و اداره کل طب سنتی وزارت بهداشت با شعار «پس‌انداز سلامتی با غذای سالم» در راستای تحقق طرح تحول سلامت در بُعد اصلاح سبک تغذیه و حمایت از کالای ایرانی هم‌زمان با ماه مبارک رمضان آغاز شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. این جشنواره تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

ارائه مشاوره طب سنتی، مشاوره تغذیه، مزاج شناسی، عنبیه شناسی و رایحه‌درمانی از دیگر امکاناتی است که بازدیدکنندگان می‌توانند به‌صورت رایگان از آن بهره‌مند شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در این جشنواره از ساعت 19 تا 23 علاوه بر بازدید از جشنواره، شاهد اجرای مراسم سنتی گلاب‌گیری باشند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید