Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران؛

ایرادات فرمانداری تهران نسبت به مصوبه افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس

عضو شورای شهر تهران با اشاره به بازگرداندن مصوبه شورای شهر در خصوص افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس از سوی فرمانداری گفت: در جلسه دیروز ایرادات وارده رفع و نرخ‌ها اصلاح شد.

کرایه تاکسی و اتوبوس حداکثر 12.5 درصد افزایش می‌یابد

عضو شورای شهر تهران با اشاره به بازگرداندن مصوبه شورای شهر در خصوص افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس از سوی فرمانداری گفت: در جلسه دیروز ایرادات وارده رفع و نرخ‌ها اصلاح شد.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران با بیان اینکه فرمانداری تهران نسبت به مصوبه افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس دو مورد ایراد گرفته بود، اظهار کرد: ایرادات مربوط به افزایش 20 درصدی کرایه‌ها در شرایط جوی بارانی و برفی و همچنین زمان ترافیک بوده است که بنا به نظر فرمانداری این نرخ‌ها زیاد بود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران تصریح کرد: در جلسه روز گذشته دوباره نرخ‌ها بررسی شد و با دعوت از مدیرعامل تاکسیرانی گفتگوهایی انجام شد که درنهایت سقف افزایش را از 20 درصد به 12.5 درصد رساندیم.

علیخانی با بیان اینکه پیشنهاد ما برای افزایش 20 درصدی به خاطر این بود که رانندگان تاکسی در شرایط برفی انگیزه‌ای برای خدمت‌رسانی پیدا کنند، تصریح کرد: ما معتقد بودیم با این اقدام رانندگان در شرایط برفی هم خدمت‌رسانی کنند و دیگر مردم در گوشه خیابان نمی‌مانند.

وی افزود: با بررسی‌هایی که انجام شد، مصوب کردیم که در شرایط برف و باران هم 12.5 درصد به کرایه تاکسی افزوده شود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در مورد ایرادی هم که به نرخ اتوبوس‌های بخش خصوصی وارد شده بود و فرمانداری خواستار برابری آن با نرخ اتوبوس‌های بخش دولتی شده بود، قیمت‌ها را نسبت به آنچه اعلام کرده‌ بودیم، کاهش دادیم.

علیخانی با اشاره به اجرای طرح جدید ترافیک تصریح کرد: شورای ترافیک 6 ماه بعد از اجرای طرح ترافیک جدید، در مورد محدوده زوج و فرد هم تصمیم‌گیری می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید