Iranian Agriculture News Agency

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز:

این تصمیم از روی اجبار طبیعت است که گریزی از آن نیست

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: حذف ۵۰ درصد نیشکر در حوضه کارون برای حداقل کشت کشاورزان در این حوضه الزامی است.

حذف ۵۰ درصد کشت نیشکر برای حداقل کشت کشاورزان الزامی است

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: حذف ۵۰ درصد نیشکر در حوضه کارون برای حداقل کشت کشاورزان در این حوضه الزامی است.

سید عزیز موسوی اظهار کرد: با توجه به وضعیت بحرانی منابع آب در حوضه‌های مختلف استان به‌جز کرخه، به نظر می‌رسد در حوضه کارون و دز اگر بخواهیم به کشاورزان برای کشت تابستانه آبی برسد ناچار به محدود کردن مزارع نیشکر هستیم خصوصاً در حوزه کارون که ۱.۵ میلیارد مترمکعب آب برای کشاورزی و نیشکر در نظر گرفته شده هیچ چاره‌ای جز حذف حداقل ۵۰ درصد مزارع نیشکر نداریم وگرنه کشاورزان در کل مسیر رود کارون حتی امکان یک هکتار کشت فصلی را هم نخواهند داشت.

وی افزود: به نظر می‌رسد شرکت‌های نیشکری با اعمال مدیریت بهره‌وری آب بتوانند بدون اینکه دچار ضرر و زیان شوند از این بحران عبور کنند.

موسوی، شرکت‌های نیشکری را از سرمایه‌های ارزشمند استان دانست و گفت: البته این تصمیم از روی اجبار طبیعت است که گریزی از آن نیست.

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز از تمام کشاورزان خواست به دلیل محدودیت شدید منابع آبی از کشت محصولات پرآب بر خصوصاً شلتوک خودداری کنند.

موسوی، از کشاورزان خواست با وفاق و همدلی با مسئولان، کمک کنند تا کشت در این فصل با اولویت تأمین آب شرب مردم سپری شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید