Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران بیان کرد:

تهران از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شود

ایانا-تهران : شعار گردشگری برای تهران، ایران و جهان را سرلوحه کار خود قرار دهیم؛ چراکه تهران هم در روز و هم در شب قابلیت توریست پذیری را دارد.

شب‌های تهران هم جذابیت توریستی دارد

به گزارش ایانا رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران باید از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شود، گفت: شعار گردشگری برای تهران، ایران و جهان را سرلوحه کار خود قرار دهیم، چراکه تهران هم در روز و هم در شب قابلیت توریست‌پذیری را دارد.

حسن خلیل‌آبادی در همایش میراث فرهنگی، گردشگری و توسعه پایدار با تأکید بر اینکه موزه یک‌ نهاد اجتماعی است، گفت: نهادهای اجتماعی کارکرد متعددی دارند و کارکرد موزه نیز در چند حوزه تعریف می‌شود. موزه حافظ فرهنگ دوران خود است و برای همه نسل‌ها و در حوزه گردشگری درآمدزاست و می‌تواند کمک اقتصادی برای شهر باشد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با بیان اینکه در امر صیانت از موزه‌ها ایران پیشتاز باشد، عنوان کرد: در منطقه 12 مسئله حفاظت از موزه‌ها محقق شده و کمیته میراث فرهنگی شورا نگهداری از موزه‌ها را اولویت خود قرار داده است. به‌عنوان نمونه سال گذشته با پیگیری‌های مکرر مانع از ایجاد هواکش مترو در محدوده موزه فرش شدیم.

وی با تأکید بر اینکه آثار تاریخی به‌خصوص موزه‌ها هویت ما را بیان می‌کنند، تصریح کرد: با از بین بردن موزه‌ها هویتمان را از دست می‌دهیم و اگر هویت فرهنگی نداشته باشیم، بی‌شک از بین خواهیم رفت. تاکنون هر آنچه انجام داده‌ایم را باید به نسل بعد منتقل کنیم و موزه‌ها ابزاری هستند برای این انتقال.

خلیل‌آبادی با بیان اینکه تهران باید از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شود، خاطرنشان کرد: شعار گردشگری برای تهران، ایران و جهان را سرلوحه کار خود قرار دهیم؛ چراکه تهران هم در روز و هم در شب قابلیت توریست‌پذیری را دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید