Iranian Agriculture News Agency

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران:

در این جشن کافه‌دار برتر انتخاب می‌شود

کافه‌ها یک حس نوستالژیک دارند و با توجه به قدمت کافه‌ها در تهران و بار معنایی که در این شهر دارند محفل خوبی برای حوزه گردشگری هستند.

دومین جشنواره کافه در تهران در باغ موزه قصر

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: «با توجه به قدمت کافه‌ها در تهران و بار معنایی که در این شهر دارند محفل خوبی برای حوزه گردشگری هستند.»

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره کافه، مهدی سیف، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: «کافه‌ها می‌توانند نقش مهمی در گردشگری شهری به‌ویژه در تهران داشته باشند. به همین دلیل است که توجه مسئولان حوزه گردشگری به این موضوع جلب شده است.»

او گفت: «از هر رویدادی که باعث تقویت حوزه گردشگری شود استقبال می‌کنیم و یکی از موضوعات مهمی که در حوزه گردشگری به‌ویژه در تهران وجود دارد کافه‌ها هستند. ما درصدد هستیم تهران را به‌عنوان مقصد گردشگری در میان شهرهای ایران معرفی و این مسئله را نهادینه کنیم که تهران می‌تواند از یک معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود. به‌ویژه اینکه کافه‌ها یک حس نوستالژیک دارند و با توجه به قدمت کافه‌ها در تهران و بار معنایی که در این شهر دارند محفل خوبی برای حوزه گردشگری هستند.»

او در پاسخ به این سؤال که چقدر تلاش شده تا کافه به‌صورت درست معرفی شود گفت: «این جشنواره یک شروع خوب است که وارد این موضوع شویم. در ادوار مختلف دیدهای متفاوتی نسبت به کافه وجود داشته و دارد و تاریخ نشان داده که رویکردها نسبت به کافه‌ها درست نبوده است. رویدادهایی مانند این جشنواره باعث شده دیدگاه‌ها متفاوت و مثبت شود. به‌ویژه اینکه جوانان استقبال خوبی از کافه‌ها کرده‌اند.»

سیف درباره برنامه‌های موجود برای ایرانی کردن فرهنگ کافه‌ها افزود: «فرهنگ ایرانی یک فرهنگ همه‌گیر است و معمولاً وقتی موضوعی وارد ایران می‌شود به سمت ایرانیزه شدن می‌رود و البته این ویژگی فرهنگ ایران است و فرهنگ غنی کشور ما باعث شده خیلی از موضوعاتی که در کشورهای دیگر بنا گذاشته شده در ایران ایرانی شود. این قابلیت در کافه‌ها هم هست.»

او خاطرنشان کرد: «ما مؤلفه‌های ایرانی را در کافه‌ها می‌بینیم و حتی موسیقی ایرانی را می‌شنویم و همان‌طور که قهوه‌خانه‌ها را در گذشته داشتیم و نقالی در آن‌ها اجرا می‌شد کافه هم فرصتی خوب است که فرهنگ ایرانی را معرفی کنیم.»

دومین جشنواره کافه از 17 تا 21 اردیبهشت از ساعت 14 الی 22 در باغ موزه قصر برگزار می شود.در این جشنواره کافه‌های شرکت‌کننده از سراسر کشور به رقابت در مسابقه بزرگ کافه برتر سال پرداخته و کافه‌دار برتر " فنجان طلایی لقانطه" را دریافت می‌کند.

علاوه بر نمایشگاه کافه‌های کشور، چهارمین دوره مسابقات ملی باریستا، نخستین دوره مسابقات ملی عکاسی کافه، نخستین دوره مسابقات میکسولوژی مولکولی و اولین دوره مسابقه بهترین قهوه ترک از نظر مصرف‌کننده دیگر بخش‌های این جشنواره خواهند بود./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید