Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی عنوان کرد:

کشاورزان مراقب خزانه‌های شلتوک باشند

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی از کشاورزان و باغداران خواست امروز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر مزارع خود را محلول‌پاشی نکنند.

کشاورزان غرب کشور امروز مزارع را محلول‌پاشی نکنند

مسعود حقیقت گفت: گلخانه‌داران غرب و شمال غرب کشور نیز پوشش گلخانه‌های خود را بازبینی کنند تا از سالم و مقاوم بودن آن مطمئن شوند و زنبورداران در شمال غرب کشور به‌ویژه استان اردبیل در ساعات پایانی امروز مراقب کندوهای خود باشند.

وی با بیان اینکه امروز احتمال بارش شدید باران در مناطق شمالی کشور وجود دارد، به برنج‌کاران این مناطق نیز توصیه کرد که مراقب خزانه‌های شلتوک باشند؛ زیرا بارش در این مناطق می‌تواند شدید باشد و در برخی مناطق نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد.

کارشناس هواشناسی درباره وضعیت آب و هوایی مناطق مختلف کشور اظهار داشت: امروز نیز همچنان رعدوبرق و وزش باد در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس، زاگرس مرکزی و سواحل خزر ادامه دارد و باعث بارش باران در این مناطق می‌شود.

حقیقت ادامه داد: برای استان‌های واقع در مرکز، شمال شرق و شرق کشور نیز رگبار و رعدوبرق و در برخی مناطق بارش را پیش‌بینی کرده‌ایم. همچنین شدت بارش‌ها امروز در آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین، گیلان، غرب تهران، شمال سمنان و کرمان خواهد بود.

وی گفت: تا بعدازظهر فردا از شدت بارش‌ها در مناطق غربی کاسته می‌شود و تنها در نواحی مرکزی و شمال شرق رگبار باران را به همراه رعدوبرق شاهد هستیم.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: امروز و فردا دوشنبه خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است؛ از این رو بهتر است صیادان و کشتی‌های سبک و تفریحی در این مناطق مراقب باشند.

حقیقت گفت: از فردا شب یک سامانه جدید بارشی از سمت غرب وارد می‌شود و از اواخر روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه برای استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب و به‌تدریج استان‌های واقع در مرکز، ارتفاعات البرز و تهران رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق مستعد هم رگبار تگرگ را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: شدت بارش‌ها نیز در آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، ارتفاعات البرز، قزوین و غرب تهران رخ می‌دهد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید