Iranian Agriculture News Agency

رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد کرد:

مردان، هر شب برای خانم‌های خود گل بخرند

رئیس شورای شهر تهران از لزوم برگزاری نمایشگاه‌های محلی و منطقه‌ای گل در تهران خبر داد و با اشاره به سرانه پایین مصرف گل و گیاه در تهران، گفت: به مردان توصیه می‌شود هر شب برای خانم‌های خود گل بخرند.

نمایشگاه‌های محلی و منطقه‌ای گل در پایتخت برگزار شود

محسن هاشمی صبح امروز در آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه گل و گیاه با بیان اینکه بر اساس استانداردهای بین‌المللی سرانه فضای سبز هر شهروند 10 متر است که بر اساس اعلام مسئولان شهرداری این سرانه در تهران 16 متر است، ادامه داد: اما دقت داشته باشید که بر اساس برنامه توسعه‌ای پایتخت باید در سال آخر این سرانه باید به 18 متر نیز می‌رسید.

وی افزود: البته نمی‌دانم که مسئولان شهرداری چگونه به این عدد سرانه رسیده‌اند و باید بررسی شود که آیا در این سرانه فضای سبز حاشیه اتوبان‌ها نیز لحاظ شده است یا نه؟ و آیا فضای سبز حاشیه بزرگراه‌ها را می‌توان به‌عنوان سرانه فضای سبز هر نفر در نظر گرفت؟!

رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: در شهر تهران بوستان‌هایی وجود دارد که مشکل تملک دارند و مسائل حقوقی آن‌ها باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود و از سوی دیگر بوستان‌هایی داریم که درخت هم در آن‌ها کاشته شده، اما می‌بینیم که ساختمان با تراکم بالا در آن‌ها ساخته می‌شود و حداقل چهار، پنج مورد می‌توانم نام ببرم که در گذشته بوستان بودند؛ اما حالا تبدیل به ساختمان شده‌اند و با اینکه شورای شهر نیز ورود کرده به دلیل مسائل حقوقی از پس معرکه برنمی‌آییم که لازم است حراست شهرداری، بازرسی و سرپرست شهرداری تهران روی این مسئله حساس باشند.

هاشمی با بیان اینکه بر اساس اسناد بالادستی قرار بود که در تهران و حومه آن، درختان پهن‌برگ و نه سوزنی‌برگ کاشته شود، گفت: اما می‌بینیم که به دلیل آنکه کاشت درختان سوزنی‌برگ راحت‌تر است و زود رشد می‌کنند و شهرداری هم می‌خواهد باعجله درختان را بکارد، مسئولان در شهرداری به‌جای درختان پهن‌برگ، سوزنی‌برگ می‌کارند که باید این مسئله اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای ارائه‌شده مصرف گل و گیاه در تهران نسبت به استانداردهای جهانی بسیار پایین است و به یک‌دهم می‌رسد، گفت: به مردان توصیه می‌شود هر شب برای خانم‌های خود گل بخرند و همچنین می‌توان با برگزاری نمایشگاه‌های محلی و منطقه‌ای گل فضای شاد را در سطح شهر تهران توسعه داده و همچنین سرانه مصرف گل را بهبود ببخشیم./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید