Iranian Agriculture News Agency

هشدار به عشایر و کوهنوردان در پی ریزش کوه دنا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نسبت به ریزش تدریجی ارتفاعات از عشایر خواست با توجه به این که زمین لرزه در ارتفاعات کوه دنا بوده است و برخی بخش های کوه دنا خود به خود در حال ریزش هستند از نزدیک شدن به این ارتفاعات تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.

به ارتفاعات نزدیک نشوید
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نسبت به ریزش تدریجی ارتفاعات دنا در ادامه از احتمال کشته و مصدوم شدن عشایر، مردم و کوهنوردان خبر داد و گفت: هم استانی های عزیز از نزدیک شدن به این ارتفاعات تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.
 
«امان الله جهانبین»  با بیان این که هم اکنون تیم های هلال احمر استان در آماده باش به سر می برند، افزود: 5 تیم ارزیاب هم به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

وی ادامه داد: یک فروند بالگرد هلال احمر علاوه بر بالگردهای دیگر دستگاه ها در فرودگاه یاسوج مستقر است تا در صورت نیاز به کمک مردم بشتابند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در اکثر ساختمان های مسکونی روستایی و شهری در شهرستان های بویراحمد و دنا ترک خوردگی ایجاد شده است. هم چنین دیوارهای یک واحد منزل مسکونی در منطقه اکبرآباد یاسوج به طور کامل تخریب شد.

جهانبین با بیان این که این زمین لرزه تاکنون تلفات انسانی نداشته است، در ادامه از مصدومیت 84 نفر(بر مبنای آخرین گزارش های دریافتی) خبر داد و گفت: برخی سرپایی مداوا شدند و برخی نیز نیازمند به عمل جراحی به بیمارستان منتقل شدند.

وی افزود: با توجه به این که زمین لرزه در ارتفاعات کوه دنا بوده است برخی بخش های کوه دنا خود به خود در حال ریزش هستند از این رو از عشایر، مردم و کوهنوردان می خواهیم  از نزدیک شدن به این ارتفاعات تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد همچنین از مردم خواست در نقاط امن پناه بگیرند تا عصر امروز در نشست ستاد بحران استان مشخص شود که مردم به منازل خود برگردند یا خیر؟

جهانبین با بیان این که زلزله 5.2 در مقیاس ریشتر صبح امروز در 8 کیلومتری رشته کوه های دنا در شهرستان سی سخت رخ داده است، گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر که دیشب در محل سقوط هواپیمای «تهران - یاسوج» به سر می بردند در سلامت کامل به سر هستند.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط نامساعد آب و هوایی  در محل حادثه تا ظهر امروز امداد گران از طریق بالگرد به پایین منتقل می شوند.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید