Iranian Agriculture News Agency

در دیدار سفیر برزیل در تهران با نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی؛

توافق دو بانک برزیلی برای همکاری با ایران

سفیر برزیل در تهران در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، گفت: ما با توسعه روابط تجاری با ایران به دنیا نشان می‌دهیم که با کشور خوبی در حال همکاری هستیم.

ایران و برزیل بر گسترش همکاری‌های کشاورزی تأکید کردند

در دیدار امروز آیت‌الله سیدرضا تقوی و ردریگو آزردی‌سنتوز، بر گسترش روابط دو کشور به‌ویژه در حوزه کشاورزی تأکید شد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه روابط ایران و برزیل رو به گسترش است، گفت: روابط علمی، تحقیقاتی و تبادل دانشجو به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور نیز کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ایران یک کشور اسلامی است و در تهیه مواد خوراکی و تغذیه، باید اصول اسلامی را رعایت کند، تصریح کرد: در سال‌های اخیر ما بخشی از نیازهای پروتئینی خود را از برزیل وارد می‌کنیم و افرادی در این کشور داریم که ناظر بر ذبح دام هستند تا مطمئن شویم ذبح بر اساس اصول دینی انجام شده است.

آیت‌الله تقوی افزود: کشورهای اسلامی بر مصرف غذای حلال تأکید دارند و استفاده از برند حلال در دنیا نیز با استقبال روبه‌رو شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی بخش کشاورزی ایران اظهار داشت: در وزارت جهاد کشاورزی ۲۷ واحد تحقیقاتی در رشته‌های مختلف گیاهی و جانوری فعالیت می‌کنند و دو کشور می‌توانند تجربیات علمی و تحقیقاتی خود را مبادله کنند.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: افکار عمومی در ایران نسبت به کشور برزیل مثبت است و این امر به پیشرفت در روابط دو کشور کمک می‌کند.

وی با انتقاد از اقدامات برخی کشورها در زمینه ایران هراسی در دنیا و منطقه گفت: ایران خواستار صلح میان ملت‌ها و کشورها است و ما تروریسم را محکوم می‌کنیم.

آیت‌الله تقوی ادامه داد: ایران هرگز برای تصاحب اراضی دیگر کشورها، لشگر کشی نکرده و حضور ما در منطقه به درخواست کشورهاست و این در حالی است که آمریکا خواستار کاهش فعالیت ایران در منطقه است.

وی اضافه کرد: ایران به دنبال انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز است و مقام معظم رهبری، تدارک سلاح‌های هسته‌ای را حرام دانسته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران دارای تاریخ و تمدن بزرگی است و کشورهایی که در زمینه ایران‌هراسی تلاش می‌کنند، می‌خواهند بر منابع غنی منطقه خاورمیانه دست‌اندازی کنند.

در این دیدار، سفیر برزیل در تهران با بیان اینکه کشاورزی، نقش مهمی در توسعه روابط کشورش با ایران دارد، اظهار داشت: برزیل به بسیاری از کشورها صادرات دارد، اما حضور ناظران بر ذبح به صادرات محصولات دامی ما کمک می‌کند.

وی افزود: ما آماده‌ایم که تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته کشاورزی به ایران وارد کنیم و تولید مشترک داشته باشیم.

سنتوز از تلاش کشورش برای توسعه روابط بانکی با ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر با دو بانک برزیلی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی توافق کرده‌ایم.

وی میزان مبادلات تجاری میان دو کشور را 2.7 میلیارد دلار عنوان کرد.

سفیر برزیل در تهران درباره فعالیت‌های کشاورزی کشورش خاطرنشان کرد: ظرف ۲۵ سال گذشته با اقدامات انجام‌شده، توسعه زمین‌های کشاورزی ۱۰۰ برابر و خروجی محصولات کشاورزی ۲۰۰ برابر شده است.

وی اظهار داشت: ۸۰ درصد زمین‌های برزیل قابلیت لازم برای فعالیت‌های کشاورزی را دارند.

سنتوز گفت: ما با توسعه روابط تجاری با ایران به دنیا نشان می‌دهیم که با کشور خوبی در حال همکاری هستیم.

وی افزود: ما قبل از برجام هم با ایران همکاری داشتیم اما بعد از برجام همکاری سایر کشورها با ایران گسترش یافته است.

سفیر برزیل در تهران تصریح کرد: ما شاهدیم که آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران و آقای روحانی رئیس‌جمهور در قالب گفت‌وگو به سمت کشورهای منطقه می‌روند./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید