Iranian Agriculture News Agency

توسط تشکل‌های محیط‌زیستی در سراسر ایران انجام شد

امروزه با پیشرفت هرچه بیشتر صنعت و فن‌آوری، زمین و زیست در آن با دشواری‌های روزافزونی روبه‌رو می‌شود. انجمن‌ها و کنشگران محیط‌زیستی با گرامیداشت روز زمین پاک به خود و عموم مردم یادآور شدند زمینی که امروز در آن ساکنیم، امانتی است که از گذشتگان به دست ما رسیده و باید طوری زندگی کنیم که نسل‌های بعد هم بی‌دغدغه در آن زندگی کنند.

پاک‌سازی ایران در روز زمین

امروزه با پیشرفت هرچه بیشتر صنعت و فن‌آوری، زمین و زیست در آن با دشواری‌های روزافزونی روبه‌رو می‌شود. انجمن‌ها و کنشگران محیط‌زیستی با گرامیداشت روز زمین پاک به خود و عموم مردم یادآور شدند زمینی که امروز در آن ساکنیم، امانتی است که از گذشتگان به دست ما رسیده و باید طوری زندگی کنیم که نسل‌های بعد هم بی‌دغدغه در آن زندگی کنند.

در هفته اول اردیبهشت و به مناسبت روز زمین پاک برنامه‌های متنوعی در سراسر ایران انجام شد.

 

گرامیداشت روز جهانی زمین پاک با پاک‌سازی در سیاهکل

گرامیداشت روز جهانی زمین با پاک‌سازی منطقه گردشگری لونک شهرستان سیاهکل در گیلان توسط 9 تشکل محیط‌زیستی استان برگزار شد.

 

جمع‌آوری در بطری‌ها و کمک به نیازمندان در ایلام

در راستای حفظ محیط‌زیست و کمک به نیازمندان به ویلچر با همت انجمن بانوان طبیعت دوست در دبیرستان الزهرا درهای پلاستیکی جمع‌آوری شد.

 

پاک‌سازی منطقه حفاظت‌شده بدیل در بهبهان

منطقه حفاظت‌شده و شکار ممنوع بدیل که متأسفانه تاکنون فاقد حتی یک پاسگاه محیط‌بانی است، در نودوهفتمین برنامه محیط‌زیستی گروه رفتگران طبیعت بهبهان - خوزستان، پاک‌سازی شد.

 

منطقه گردشگری هفت‌حوض مشهد و پاسداشت روز زمین پاک

با همت انجمن همیاران محیط‌زیست و حیوانات به مناسبت پاسداشت روز جهانی زمین پاک و یادآوری سرچشمه هستیمان پاک‌سازی یکی از بزرگ‌ترین مناطق گردشگری (هفت‌حوض مشهد) با همکاری سازمان اجتماعی فرهنگی فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن انجام گرفت.

 

پارک آزادی شیراز کارگاه آموزشی دوستداران زمین

 به مناسبت گرامیداشت روز زمین پاک با محوریت شعار «نه به پلاستیک و ظروف یک‌بارمصرف» غرفه‌های متعددی در پارک آزادی شیراز برپا شد.

کارگاه‌های نقاشی و ساخت کاردستی و قصه‌گویی برای کودکان، نمایش فیلم مستند، اجرای نمایش خیابانی «سبز‌پری»، ساخت کره زمین و شعارهای محیط‌زیستی با سرقوطی‌های دورریز، نمایشگاهی از کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین کیسه‌های پلاستیکی از برنامه‌های اجراشده در غرفه‌ها بود. همچنین امضای طومار به شکل سمبلیک به نشان تعهد در حفظ زمین و نیز پاک‌سازی پارک با ترغیب شهروندان از دیگر برنامه‌های شیرازی‌ها در روز جهانی زمین پاک بود که به‌وسیله مؤسسه‌های نارون، سازمان مدیریت پسماند، ایلفا و دیگر سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس برگزار شد.

 

نقاشی کودکانه با موضوع زمین پاک در گلستان

با همت انجمن دوستداران طبیعت جهان‌نما، به مناسبت روز زمین پاک با همکاری فرمانداری، محیط‌زیست، میراث فرهنگی و با حضور پرشور کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها در پارک شهر کردکوی استان گلستان مراسمی برگزار شد و به تعدادی از طرح‌های برتر نقاشی با موضوع زمین پاک جوایزی اهدا شد. همچنین با توجه به شعار امسال روز زمین پاک «نه به پلاستیک»؛ به همه شرکت‌کنندگان ساک پارچه‌ای حاوی محصولات آموزشی اهدا شد.

قرارسبز_لاهیجان،گیلان_کاشت_گیاهان

 

پاک‌سازی روستای سرخشکی گیلان

با همت هیئت کوهنوردی شهرستان رشت و مشارکت جمعی از تشکل‌های استان به مناسبت روز زمین پاک روستای سرخشکی کاسپین پاک‌سازی شد.

 

کاشت و جوانه زدن بذر در فارس

با همت انجمن عاشقان طبیعت سروستان کاشت و جوانه زدن بذر جاشیر خوراکی، گونه در حال انقراض در کوه‌های سیف‌آباد انجام شد.

 

طبیعت‌گردی همگام با پاک‌سازی در ساوجبلاغ استان البرز

طبیعت‌گردی و پاک‌سازی طبیعت ولیان توسط سفیران طبیعت البرز با همکاری اداره حفاظت محیط‌زیست ساوجبلاغ انجام شد.

قرارسبز_شیراز،فارس_زمین پاک.05

 

مدرسه سبز در لاهیجان

آموزش کاشت و پرورش گیاهان در حیاط مدرسه و باغچه‌های تهیه‌شده با مواد بازیافتی توسط مدرسه سبز سما لاهیجان انجام شد.

 

نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت در فارس

گرامیداشت روز جهانی زمین پاک همراه با برنامه‌های کاشت گل، نمایش عروسکی، نقاشی و کاردستی با مواد بازیافتی، به همت خانه فرهنگ بوم‌گردان پارس و مدرسه طبیعت بوم‌بان در پارک بعثت در کنار نوزدهمین نمایشگاه ملی عکس مدارس طبیعت برگزار شد.

 

آموزش چهره‌به‌چهره شهروندی در نورآباد ممسنی

به مناسبت روز جهانی زمین سمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی، اقدام به آموزش چهره‌به‌چهره شهروندی برای کاهش مصرف پلاستیک و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای رایگان در سوپرمارکت‌ها و میوه‌فروشی‌های شهر نورآباد کرد.

بیاییم با پیوستن به کمپین «نه به کیسه پلاستیکی» و جایگزین کردن ساک دستی پارچه‌ای دِین خود را به طبیعت ادا کنیم.

 

دستان کوچک و مهربان کودکان رشت یاریگر محیط‌زیست

 کارگاه جمع‌آوری در بطری با دستان کوچک و مهربان کودکان مهدکودک و پیش‌دبستانی هوشمند دردونه در روز زمین پاک به همت انجمن بوم‌بانان استان گیلان در شهرستان رشت برگزار شد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید