Iranian Agriculture News Agency

زینلی در گفتگو با ایانا خبر داد:

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی برای توسعه کشت گیاهان دارویی در سال جاری خبر داد.

پرداخت 1 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان برای توسعه گیاهان دارویی در سال جاری

حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایانا از پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت ۴ درصدی برای توسعه کشت گیاهان دارویی خبر داد و گفت: تسهیلات با توجه به نوع گیاهان دارویی به ازای هر هکتار 10 تا ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات یک‌ساله و چندساله است و برای گیاهان دیم و آبی پرداخت خواهد شد.

زینلی بابیان اینکه در سال‌جاری بنا داریم با حمایت‌های همه‌جانبه تولید گیاهان دارویی را افزایش دهیم، تصریح کرد: یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی به تولیدکنندگان گیاهان دارویی، تشکل‌ها و دانشجویان حوزه گیاهان دارویی و باغبانی پرداخت می‌شود.

به گفته مجری طرح گیاهان دارویی در پرداخت این تسهیلات اولویت با افرادی است که خواهان توسعه کشت گیاهان دارویی به‌صورت ارگانیک و با کاشت مکانیزه هستند.

وی استفاده‌کنندگان از نهاده‌های با اصالت را نیز از گروه‌های اولویت دار در دریافت تسهیلات عنوان کرد و گفت: افرادی که بر اساس کشاورزی قراردادی فعالیت می‌کنند نیز در اولویت پرداخت این تسهیلات قرار دارند.

زینلی با بیان اینکه افرادی که بر اساس نیاز صنایع تبدیلی تکمیلی اقدام به تولید می‌کنند نیز در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند، یادآور شد: همچنین وزارت جهاد کشاورزی علاقه‌مند است تا مراکزی که خواهان  بذور با گواهی محدود تولید می‌کنند نیز تسهیلات 4 درصدی پرداخت کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید