Iranian Agriculture News Agency

برومندی:

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با بهره برداری از 372 پروژه گلخانه‌ای در سطح 954 هکتار با 4200 میلیارد تومان سرمایه گذاری، 11 هزار و 500 شغل ایجاد و 300 هزار تن به تولید محصولات گلخانه‌ای اضافه خواهد شد.

بهره‌برداری از 372 پروژه گلخانه‌ای با 4200 میلیارد تومان سرمایه گذاری آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی بخش کشاورزی و مراسم بهره‌برداری از طرح های ملی وزارت جهاد کشاورزی که توسط ریاست جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد، با حضور در شهرستان پیشوا اظهار کرد: بر اساس اسناد بالادستی نظام، قانون بودجه، برنامه اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه، تاکید ریاست جمهوری، با توجه به شرایط اقلیمی کشور و ضرورت تولید و اهمیت بالای امنیت غذایی، توسعه گلخانه‌ها و کشت گلخانه‌ای از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: ما در سال ۹۲ حداکثر ۱.۴ میلیون تن سبزی و صیفی و 1.5 میلیون شاخه گل تولید کردیم که در سال ۹۹ به 2.8 میلیون تن سبزی و صیفی و بیش از ۳ میلیون شاخه گل دست پیدا کردیم که تقریبا دو برابر است و تا پایان دولت دوازدهم به 3.5 میلیون تن سبزی و صیفی و 4.2 میلیون شاخه دست پیدا خواهیم کرد.

برومندی با اشاره به این که اثربخشی گلخانه‌ها بسیار مهم است، عنوان کرد: بهره‌وری آب و تولید در واحد سطح 10 برابر فضای باز است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: امروز 372 پروه گلخانه‌ای در کشور به بهره یرداری می‌رسد که یکی از این پروژه‌ها، در شهرستان پیشوا است که در تولید و تکثیر پایه‌های گل رز فعالیت دارد و با این تولید می‌توانیم حدود 3 میلیون شاخه گل رز در سال صادر کنیم.

وی افزود: در حالی که در گذشته تجهیزات ساخت گلخانه به کشور وارد می‌شد، امسال با بومی سازی دانش آن، در تولید تجهیزات گلخانه خودکفا هستیم و به کشورهای همسایه هم صادرات خواهیم داشت.

برومندی گفت: پروژه‌ای که امروز به بهره‌برداری می‌رسد به صورت نمادین در کنار 371 پروژه دیگر، توسط آقای کبریایی بهره‌بردار این طرح و شرکت پایا وردآسا بین‌الملل انجام شده است. این پروه با پیشرفته ترین تکنولوژی نسبت به تولید و تکثیر پایه های گل رز اقدام کرده اند. در گذشته برای ایجاد هر هکتار 240 هزار یورو به خارج از کشور وابسته بودیم که امروز بی نیاز خواهیم شد و حدود 3 میلیون شاخه در سال صادرات خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: با بهره برداری از 372 پروژه گلخانه‌ای در سطح 954 هکتار با 4200 میلیارد تومان سرمایه گذاری، 11 هزار و 500 شغل ایجاد و 300 هزار تن به تولید محصولات گلخانه‌ای اضافه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید