Iranian Agriculture News Agency

صبح امروز با ریزش در منطقه بشاگرد صورت گرفت؛

اولین دسته جات پروازی ملخ صحرایی برای زمستان گذرانی از سمت کشورهای هند و پاکستان صبح امروز به کشورمان وارد و در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریزش کردند.

ورود اولین دستجات ملخ صحرایی از هند و پاکستان به ایران

به گزارش ایانا از سازمان حفظ نباتات، این دسته وارد شده که دارای تراکم 25 تا 50 عدد در هر متر مربع هستند از نوع ملخ بالغ بالدار بوده که با توجه به پیش بینی های صورت گرفته قبلی و آمادگی همکاران حفظ نباتات در سازمان های جهاد کشاورزی استان های جنوبی کشور ، به سرعت عملیات مبارزه و کانون کوبی آغاز و در سطح 4 هکتار مبارزه شیمیایی صورت پذیرفت.

 گفتنی است، بر طبق پیش بینی های انجام شده از سوی سازمان جهانی فائو و بررسی های کارشناسی در سازمان حفظ نباتات در این فاز تهاجمی با طیف گسترده و انبوهی از این آفت مهم خطرناک در استان های جنوبی کشور مواجه خواهیم بود که پیش بینی می شود در سطحی بیش از 500 هزار هکتار نیاز به عملیات مبارزه وجود داشته باشد.

بر اساس این گزارش، با برنامه ریزی های انجام شده و ایجاد آمادگی لازم در استان های درگیر، انشاالله همانند فاز قبلی هجوم این آفت خطرناک، شاهد بروز کمترین میزان خسارت به اراضی جنگلی و مرتعی و مزارع و باغات کشور خواهیم بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید