Iranian Agriculture News Agency

نشست امکان سنجی کشت ذرت دانه ای با رویکرد فراسرزمینی برگزار شد.

امکان کشت فراسرزمینی ذرت دانه‌ای بررسی شد

به گزارش ایانا،  جواد وفابخش معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در نشست امکان سنجی کشت ذرت دانه‌ای با رویکرد فراسرزمینی با اشاره به مقدار نیاز کشور به ذرت و برنامه های تأمین آن، پیشنهاد کرد: به منظور تأمین بخشی از نیاز کشور به دانه های جیره غذایی دام و طیور و همچنین ذخیره آبی، تفاهم نامه ای بین وزارت جهاد کشاورزی و انجمن کشت فراسرزمینی با افق 10 ساله منعقد شود.

محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام نیز در این نشست، اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام برای تأمین ذرت مورد نیاز این آمادگی را دارد با انجمن کشت فراسرزمینی به دو روش، یکی انعقاد قرارداد بر اساس قیمت اعلامی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با پیش پرداخت 25 درصد و دوم انعقاد تفاهم نامه و خرید بر اساس قیمت جهانی اقدام کند.

در این نشست، علیمراد سرافرازی رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی نیز گفت: طبق بررسی های صورت گرفته کشت فراسرزمینی در کشورها مورد حمایت دولت قرار می گیرد که لازم است این امر در کشور ما نیز انجام شود.

 

 

با حضور معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی، رئیس هیأت مدیره و دبیر انجمن کشت فراسرزمینی در محل سالن جلسات معاونت امور زراعت برگزار شد.

در این نشست،

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید