Iranian Agriculture News Agency

کشاورز مطرح کرد:

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: با کمک بخش خصوصی و بنیاد ملی گندمکاران می‌توانیم گام‌های اساسی برای رسیدن به پایداری تولید گندم برداریم.

نقش مشارکت بخش خصوصی در پایداری تولید گندم

به گزارش خبرنگار ایانا، عباس کشاورز قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در جلسه هم‌اندیشی با گندمکاران و صنایع وابسته اظهار کرد: گندم، حکم معماری کشاورزی ایران را دارد و نقش آن در تغذیه مردم بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به این که گندم بر تولید محصولات دیگر هم موثر بوده و زمین زراعی را برای کاشت محصولات دیگر آماده می‌کند، ادامه داد: با کمک بخش خصوصی و بنیاد ملی گندمکاران می‌توانیم گام‌های اساسی برای رسیدن به پایداری تولید گندم برداریم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که تغییر قیمت نهاده‌های کشاورزی، دسترسی و کیفیت آن باید به جد در معاونت زراعت مورد بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده محصولات باید در تفاهم ما با دولت برای تعیین قیمت نهاده‌های کشاورزی لحاظ شود.

وی با تأکید بر لزوم حل مشکل سوخت بخش کشاورزی عنوان کرد: با رایزنی با وزارت نفت و احداث ایستگاه‌های پمپاژ در استان‌ها باید مشکل سوخت رسانی به بخش کشاورزی را حل کنیم.

کشاورز در رابطه با تولید گندم دروم در کشور گفت: تولید گندم دروم در بخش‌های جنوب غربی کشور سابقه دیرینه داشته و قیمت این گندم باید 20 تا 25 درصد بیشتر از قیمت گندم معمولی باشد.

وی تصریح کرد: در صورت برطرف شدن مشکلات موجود در راه تولید، تا 2 سال آینده 800 هزار تن گندم دروم در کشور تولید خواهد شد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با تامین کود اوره اذعان کرد: در سه ماه گذشته 900 هزار تن کود اوره توسط وزارت نفت برای بخش کشاورزی تامین شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید