Iranian Agriculture News Agency

در پی توافق با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی صورت گرفت:

در پی توافق با شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، شرکت ملی صنایع مس ایران برای تولید حداقل ۵۰۰ هزار تن کودهای فسفاته شامل دی آمونیوم فسفات و سوپرفسفات تریپل طی یک برنامه مشخص اعلام آمادگی کرد.

آمادگی شرکت ملی صنایع مس ایران برای تولید ۵۰۰ هزار تن کودهای فسفاته

به گزارش ایانا به نقل از شرکت خدمات حمایتی،حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، از همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران با طرح خودکفایی کودهای کشاورزی خبر داد.

وی در نشست با مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران بستر بسیار مناسبی برای تولید کودهای فسفاته دارد که با همکاری بین این شرکت و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بخش مهمی از نیازهای بخش کشاورزی به کودهای فسفاته قابل تامین است.

وی ضمن ارایه گزارشی در خصوص نیاز کشور به کودهای فسفاته، به ظرفیت‌های تولید داخلی و لزوم خودکفایی در این گروه کودی پرداخت.

در این نشست، دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز از برنامه‌ریزی و اقدامات شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه تولید کودهای فسفاته مطالب مهمی را مطرح کرد.

بنابر این گزارش، در این نشست، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی موضوع تامین خاک فسفات مورد نیاز شرکت ملی صنایع مس ایران و همچنین توزیع و فروش کودهای تولیدی آن شرکت را توافق کرد.

شرکت ملی صنایع مس ایران نیز برای تولید حداقل ۵۰۰ هزار تن کودهای فسفاته شامل دی آمونیوم فسفات و سوپرفسفات تریپل طی یک برنامه مشخص اعلام آمادگی کرد.

در پایان این جلسه مقرر شد؛ کلیه توافقات فی‌مابین در قالب تفاهم‌نامه‌ای تنظیم و پس از امضای دو وزیر جهادکشاورزی و صمت، مراتب اجرای آن توسط کارگروهی مشترک پیگیری شود.

این کارگروه برای اجرایی کردن توافقات جلسه و طرح و بررسی مسایل فنی و بازرگانی این موضوع ظرف هفته جاری تشکیل خواهد شد.

گفتنی است؛ شرکت ملی مس ایران جهت رعایت استانداردهای زیست‌محیطی در اجرای طرح توسعه خطوط تولید مس در معدن مس ایران مقادیر زیادی اسیدسولفوریک تولید خواهد کرد که یکی از ظرفیت‌های مهم مصرف این میزان اسیدسولفوریک استفاده از آن در فرایند تولید کودهای کشاورزی به خصوص کودهای فسفاته است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید