Iranian Agriculture News Agency

شرکت بازرگانی دولتی ایران گزارش داد:

شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین 17 هزار و 500 میلیارد ریال نقدینگی و واریز آن در روز پنج شنبه به حساب گندم‌کاران سراسر کشور خبر داد و اعلم کرد: کل پرداختی به کشاورزان پس از این واریزی به 54 هزار و 500 میلیارد ریال رسید.

80 درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شد

به گزارش ایانا، شرکت بازرگانی دولتی ایران در گزارشی اعلام کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان که از اواسط فروردین ماه شروع شده است در کشور به‌جز استان‌های سردسیر که هنوز وارد عملیات خرید نشده‌اند، ادامه دارد و تاکنون بیش از دو میلیون و 700 هزار تن از این محصول خریداری شده است و ارزش کل گندم‌های خریداری شده به 66 هزار و 900 میلیارد ریال رسیده است.

12 هزار و 453 میلیارد ریال از مطالبات گندم‌کاران باقی مانده که با تلاش شبانه روزی این شرکت بخش دیگری از پول گندم‌ها تامین و مطالبات کشاورزان پرداخت شد و برای پرداخت‌های آتی نیز اقدامات و پیگیری‌ها در حال انجام است. 

در این گزارش آمده است: 81 درصد فایل های ثبت شده گندم در بانک عامل به حساب گندم‌کاران واریز شده و کشاورزانی که تا 17 خردادماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده اند، به طور کامل پرداخت انجام شده است.

تعداد محموله‌های وارد شده به مراکز خرید به 445 هزار و 132 محموله رسیده و استان خوزستان با یک میلیون و 200 هزار تن، گلستان با 426 هزار تن و فارس با بیش از 400 هزار تن پیشتاز خرید گندم در کشور هستند.

همچنین خرید تضمینی دانه روغنی کلزا، 208 هزار تن در 19 استان است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید