Iranian Agriculture News Agency

تقوی در گفتگو با ایانا:

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی گفت: برای رسته‌های آسیب‌پذیر و جبران خسارت‌های آن‌ها، خدماتی همچون دریافت سرمایه در گردش، استمهال وام های بانکی، تقسیط قبوض آب و بر ق و گاز پیش بینی شده است.

خسارت دیدگان رسته گل و گیاه زینتی تسهیلات دریافت می‌کنند

غلامرضا تقوی مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی در گفتگو با خبرنگار ایانا، در رابطه با میزان خسارات ویروس کرونا به بخش تولید گل و گیاه زینتی اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا بازار گل و گیاه زینتی دچار رکود شد و بیش از هزار و 700 میلیارد تومان خسارت به بخش گل و گیاه زینتی وارد شد.

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی با اشاره به معرفی تمام بخش‌های خسارت دیده به دولت، تصریح کرد: با وجود اینکه رسته گل وگیاه زینتی و محصولات گلخانه‌ای هم از کرونا خسارت دیده بودند اما این موضوع در هیات دولت مطرح نشد.

وی افزود: در هفته گذشته با تلاش های وزارت جهاد کشاورزی، دفتر مدیریت بحران، تولیدکنندگان، اتحادیه ها، تشکل های این بخش  و اطلاعاتی که جمع آوری شده بود،  گل و گیاه زینتی نیز جزو رسته های آسیب دیده از کرونا به دولت معرفی شد.

تقوی، ۱۲ رسته را جزو رسته‌های آسیب پذیر از کرونا اعلام کرده و خاطرنشان کرد: برای رسته‌های آسیب‌پذیر و جبران خسارت‌های آن‌ها، خدماتی همچون دریافت سرمایه در گردش، استمهال وام های بانکی، تقسیط قبوض آب و بر ق و گاز پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید