Iranian Agriculture News Agency

حصادی در گفتگو با ایانا اعلام کرد:

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی از افزایش قیمت خرید تضمینی چغندرقند در سال زراعی جاری خبر داد.

افزایش قیمت خرید تضمینی چغندرقند در سال زراعی جاری

پیمان حصادی مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایانا، در رابطه با قیمت خرید تضمینی چغندرقند اظهار کرد: به منظور حمایت از کشاورزان چغندرکار و در راستای پایداری تولید، به پیشنهاد سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، قیمت تضمینی چغندرقند در سال زراعی جاری با پیگیری‌های انجام شده و با توجه به خروج شکر  از گروه کالایی یک و واردات آن با ارز نیمایی، تغییر کرده است.

وی افزود: با شیوع بیماری کرونا مصوبه شورای اقتصاد به دست ما نرسیده اما قیمت قطعی خرید تضمینی  چغندرقند افزایش داشته است. 

حصادی ادامه داد: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم چغندرقند بهاره، پیش از این 502 تومان اعلام شده بود که در حال حاضر قیمت پیشنهادی 624 تومان مصوب شده و 34 درصد افزایش قیمت داشته است.

وی با اشاره به افزایش قیمت خرید تضمینی چغندرقند پاییزه تصریح کرد: چغندرقند کشت پاییزه از 491 تومان به 590 تومان پیشنهاد افزایش داشته که 35 درصد افزایش قیمت تصویب شده است.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی افزود: در کشت بهاره علاوه بر نرخ خرید تضمینی 50 تومان به عنوان کمک کرایه حمل پرداخت می شود اما در کشت پاییزه 100 تومان کمک کرایه حمل در نظر گرفته شد، بنابراین نسبت به سال گذشته، چغندرقند بهاره 61 درصد و چغندرقند پاییزه 62 درصد افزایش قیمت دارد. این می تواند انگیزه بسیار خوبی برای تشویق کشاورزان به کشت چغندرقند باشد.

حصادی در رابطه با برنامه کشت چغندر قند در واحد سطح گفت: برنامه کشت ما برای سال جاری 110 هزار هکتار است که طبق این برنامه، 6 میلیون و 380 هزار تن تولید محصول چغندر قند خواهیم داشت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید