Iranian Agriculture News Agency

از ابتدای امسال انجام شد؛

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی از پرداخت تسهیلات 8 هزار و 300 میلیارد ریالی برای توسعه شهرک‌های کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون، خبر داد.

پرداخت تسهیلات 8300 میلیارد ریالی برای توسعه شهرک‌های کشاورزی

علی‌‌اشرف منصوری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایانا از پرداخت تسهیلات 8 هزار و 300 میلیارد ریالی برای توسعه شهرک‌های کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون، خبر داد و گفت: این تسهیلات برای ساخت شهرک های کشاورزی اعم گلخانه‌ای، شیلات و آبزیان و دام و طیور پرداخت شده و سهم موثری در کاهش اثرات تحریم ها داشته است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات 150 پرونده در بانک‌های عامل با اعتباری بالغ بر 20 هزار میلیارد ریال نیز در دست اقدام است.

منصوری گفت: شرکت شهرک های کشاورزی در راستای تامین امنیت غذایی، رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار، بهره‌وری از منابع آب و خاک، توسعه صادرات و ارزآوری با بهره گیری از منابع و امکانات کشور و جذب سرمایه های بخش کشاورزی تلاش می کند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین واگذاری شهرک‌های گلخانه‌ای مربوط به ۲ سال اخیر بوده است، یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح توسعه شهرک‌های کشاورزی تاکنون، 7 هزار هکتار از شهرک‌های کشاورزی به متقاضیان واگذار شده است.

منصوری تعداد مجوزهای صادرشده برای شهرکت های دولتی و خصوصی را 568 فقره اعلام کرد و ادامه داد: مستندسازی املاک نیز 181 مورد انجام شده است.

وی به ساخت ۸۷ شهرک کشاورزی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: این شهرک‌ها در سطحی بالغ بر 1500 هکتار در حال اجرا است که تاکنون 460 هکتار از این شهرک‌ها با تولیدی بالغ بر 80 هزار تن به بهره ‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی تولیدات شهرک‌های کشاورزی در سال جاری 4 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی از موانع توسعه شهرک های کشاورزی را برخی مشکلات اجرایی از جمله تسهیلات بانکی، کمبود اعتبار جهت تکمیل زیرساخت ها عنوان کرد و گفت: برای تحقق کامل اهداف تعیین شده و دستیابی به برنامه‌های مصوب، نیازمند حمایت و همراهی مسئولین، سازمان های جهاد کشاورزی استان‌ها و دستگاه‌های ذیربط هستیم.

منصوری شهرک گلخانه ای مغان استان اردبیل با سطح 1600 هکتار را از شهرک‌های موفق در حال اجرا عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون 550 هکتار این شهرک واگذار شده و 160 هکتار آن نیز در حال احداث سازه است و پیش بینی می‌شود که با بهره‌برداری کامل از این شهرک، سالانه 450 هزار تن سبزی و صیفی تولید و 16 هزار نفر اشتغال‌زایی شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در ادامه با اشاره به شهرک‌ شیلاتی استان هرمزگان با سطح 19 هزار هکتار که 1400 هکتار آن در حال اجرای زیرساخت است، تصریح کرد: با بهره‌برداری کامل از این شهرک، تولید 55 هزار تن محصولات شیلاتی با ظرفیت اشتغال‌زایی 12 هزار نفر برای این شهرک شیلاتی پیش‌بینی‌شده است.

به گفته منصوری در شهرک شیلاتی 2600 هکتاری رود شور استان بوشهر که در سطح 2300 هکتار زیرساخت آن انجام‌ شده، تولید 16 هزار تن و اشتغال‌زایی 2500 نفر پیش‌بینی‌شده است.

وی با اشاره به شهرک گلخانه‌ای 190 هکتاری حصار گلی در استان تهران، گفت: ساخت سازه و بهره‌برداری 54 هکتار از این شهرک انجام و تولید 22 هزار تن سبزی و صیفی و 7 میلیون گل شاخه بریده در سال با ظرفیت اشتغال‌زایی 1900 نفر برای این شهرک پیش‌بینی‌شده است.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید