Iranian Agriculture News Agency

طهماسبی:

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، سطح توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در سال ۹۸ را ۵۸۰۰ هکتار اعلام کرد.

برنامه توسعه ۵۸۰۰ هکتاری گلخانه ها در سال جاری

به گزارش ایانا، محمدعلی طهماسبی در جلسه روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها در خصوص توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای، گفت: برش‌های استانی این میزان توسعه کشت گلخانه‌ای به سازمان‌ها و فرمانداران ابلاغ شده است.

وی افزود: سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هکتار گلخانه‌های سنتی، بازسازی می‌شوند و یک زمان ۴ ساله برای نوسازی گلخانه‌های سنتی کشور مورد نیاز است.

طهماسبی در این نشست به تشریح تسهیلگری‌های انجام شده در خصوص توسعه گلخانه‌ها از قبیل اصلاح نظام‌نامه، تخصیص تسهیلات کم‌بهره و کاهش بروکراسی‌های اداری پرداخت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی نیز در این نشست با بیان این که امنیت غذایی کشور از مسیر توسعه گلخانه‌ها می‌گذرد، اظهار امیدواری کرد که با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی و هدفگذاری‌های انجام شده، به افق ترسیمی ۱۴۰۴ در خصوص توسعه شهرک‌های گلخانه ای دست یابیم.

منصوری خاطرنشان کرد: ۱۶ میلیون هکتار از اراضی کشور برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای مورد آمایش و امکان‌سنجی قرار گرفته است که نتیجه این سنتز، شناسایی ۲۷۳ هزار هکتار از اراضی مستعد برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای است.

این مسوول مهمترین ماموریت شرکت را ساماندهی شهرک‌ها و مجتمع ها، آموزش، مدیریت واحد و افزایش تولید و بهره‌وری اعلام کرد.

منصوری، برنامه مصوب اجرایی شرکت در توسعه شهرک‌های کشاورزی کشور را به صورت ناخالص ۲۳۰۰ هکتار اعلام کرد و افزود: برش‌های استانی آن به مدیران شعب استان‌ها ابلاغ شده است.

گفتنی است؛ در این نشست عملکرد استان‌ها در ایجاد زیرساخت‌ها، تملک و مستندسازی، جذب اعتبارات استانی و واگذاری عرصه‌ها به سرمایه‌گذاران مورد بررسی قرار گرفت و استان‌های همدان، کرمان، فارس و تهران پیشرو در توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای معرفی شدند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید