Iranian Agriculture News Agency

ذوالفقاری خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، وسعت گلخانه های این استان را 3500 هکتار اعلام کرد و افزود: 28 درصد گلخانه های ایران در استان تهران احداث شده است.

28 درصد گلخانه های ایران در استان تهران احداث شده است

کریم ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار ایانا اظهار کرد: از مجموع گلخانه های کشور، سهم استان تهران 3 هزار و 500 هکتار است و به عبارتی استان تهران بزرگترین گلخانه دار بخش کشاورزی ایران است.

وی افزود: در سال گذشته تولید محصول در گلخانه‌های استان تهران در حدود 700 هزار تن بوده است.

ذوالفقاری با تاکید به اینکه 28 درصد گلخانه‌های ایران در تهران قرار گرفته دارد، ادامه داد: در سال گذشته در اجرای گلخانه ها نیز این استان رتبه اول را داشته و 350 هکتار ساخت و توسعه گلخانه در این استان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در 4 ماهه اول سال جاری نیز 100 هکتار گلخانه جدید در استان تهران ایجاد شده است، افزود: گلخانه‌های استان تهران عمدتا در شهرستان های پیشوا و پاکدشت قرار دارند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: شهرستان پیشوا بیشترین تولید در سبزی و صیفی و شهرستان پاکدشت نیز بیشترین تولید گل شاخه بریده را دارد.

وی در خصوص تولید گل شاخه بریده گفت: در ایران در حدود 2500 تا 3 هزار هکتار گلخانه گل شاخه بریده وجود دارد که در حدود 55 درصد آن در استان تهران است.

ذوالفقاری با بیان اینکه 1200 هکتار از گلخانه گل شاخه بریده ایران در تهران قرار‌گرفته‌است، ادامه داد: از 1200 هکتار گلخانه شاخه بریده در استان تهران 1050 هکتار در شهرستان پاکدشت است.

وی با تاکید بر اهمیت صادرات محصولات کشاورزی گفت: محصولات گلخانه‌ای در صادرات محصولات کشاورزی  سودآوری مناسبی در تمام دنیا دارد که این سودآوری  کشاورزان را به احداث گلخانه ها سوق می دهد.

پرداخت تسهیلات  به صورت نامحدود برای احداث گلخانه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر به‌صورت نامحدود به افرادی که قصد احداث گلخانه داشته باشند تسهیلات 9 درصد را پرداخت می‌شود، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 420 میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی کرده‌ایم و همچنین در اجرای گلخانه رتبه اول را در طرح‌های مصوب تبصره 18 مربوط به سال 97 و 98 را استان تهران به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید