Iranian Agriculture News Agency

‌وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی منطقه قرارداد.

توسعه کشاورزی اقتصادی روز ضامن رونق تولید و اشتغال

‌به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، مهندس محمود حجتی در بازدید از باغات میوه های گرمسیری روستای گرکان زرآباد شهرستان کنارک افزود: شرایط خاص منطقه، بکارگیری شیوه‌های مدرن و نوین آبیاری ،کشت نهال های کشت بافتی، رونق تولید کشاورزی و کسب و کار اقتصادی را سرعت بخشیده و اشتغال زایی مولد را بدنبال خواهد داشت .

وی از کشاورزان منطقه خواست با هماهنگی دست اندرکاران بخش کشاورزی استان با بهره‌گیری از آخرین یافته های تحقیقاتی کشت اقتصادی ترین محصولات را در منطقه توسعه و ترویج نمایند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان نیز در جریان بازدید وزیر جهاد کشاورزی از باغات میوه های گرمسیری شهرستان کنارک گفت: سیستان وبلوچستان شرایط مناسبی را برای توسعه و کشت محصولات گرمسیری داراست و در حال حاضر بالغ بر ۸۵۰۰ هکتار از اراضی استان به کشت میوه‌های گرمسیری اختصاص دارد که ۵۵۰۰ هکتار آن بارور می باشد و سالانه ۱۲۲هزار تن محصول گرمسیری تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

دکتر زورقی افزود: بیشترین سطح زیر کشت محصولات گرمسیری در استان مختص باغات موز می باشد؛ ۴۸۰۰ هکتار موزستان درسیستان و بلوچستان وجود دارد که ۲۸۰۰ هکتار آن بارور است.

وی تصریح کرد: سالانه بیش از ۹۳ هزار تن موز در استان برداشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: ۴۰۰۰ هکتار از باغات موز استان در منطقه زرآباد شهرستان کنارک می باشد.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید