Iranian Agriculture News Agency

از دی ماه 96 تاکنون؛

مدیر عامل شرکت شهرک‌های کشاورزی از واگذاری 5هزار هکتار از اراضی شهرک‌های کشاورزی از دی ماه 96 تاکنون خبر داد

5 هزار هکتار شهرک های کشاورزی واگذار شد

علی اشرف منصوری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایانا با بیان اینکه در آمایش و امکان‌سنجی تاکنون 270هزار هکتار از اراضی کشور به شهرک سازی کشاورزی اختصاص داده شده است ، افزود: از دی ماه 96 تاکنون نیز 5هزار و 646هکتار  از شهرک های کشاورزی  واگذار شده است.

او ادامه داد: از دی ماه سال 96 تاکنون 39 شهرک با مساحت 996هکتار در حال احداث و بهره‌برداری است.

علی اشرف‌منصوری با اشاره به اینکه تعداد شهرک ‌های در حال احداث و بهره‌برداری از سال 94 تا دی ماه 96 برابر با 9 شهرک به مساحت 80هکتار بوده است ،گفت: تعداد شهرک‌های در حال احداث و بهره‌برداری شده به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.

او افزود: همچنین میزان تسهیلات معرفی شده به بانک 394 پرونده از سال 96 تاکنون بوده است که به بسیاری از این متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

منصوری با تاکید به اینکه میزان تسهیلات معرفی شده به بانک دوهزار و چهارصد میلیارد تومان بوده است، افزود: در این راستا یکهزار و دویست میلیارد تومان مصوب پرداختی بانک برای متقاضیان بوده است.

بر اساس این گزارش، شرکت شهرک های کشاورزی وظیفه‌ مدیریت و پشتیبانی از زنجیره‌ تولید کشاورزی در مجتمع‌‌ها و شهرک‌های کشاورزی گلخانه‌ای، دامی و یا شیلاتی را به عهده دارد و این شرکت با هدف هدایت، حمایت و نظارت بر احداث و توسعه‌ی شهرک‌های کشاورزی با فن‌آوری نو به منظور بهبود بهره‌وری عوامل تولید از طریق تسهیل و تسریع فرایند سرمایه‌گذاری و کارآفرینی ایجاد شده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید