Iranian Agriculture News Agency

آماده سازی ۵۵ درصد از شالیزار‌های گیلان برای کشت برنج

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: شالیکاران با استفاده از نزولات جوی و آب‌های سطحی تا کنون ۱۳۱ هزار هکتار از شالیزارهایشان را شخم و آماده نشا کردند.

آماده سازی ۵۵ درصد از شالیزار‌های گیلان برای کشت برنج
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی؛ صالح محمدی با اشاره به بارش‌های ماه فروردین، افزود: شالیکاران از فرصت مناسب منابع آب سنتی و سطحی برای آماده سازی و نشای شالیزارهایشان استفاده کنند.
 
وی اضافه کرد: شالیکاران گیلانی با استفاده از بارش‌ها اخیر تا کنون ۱۳۱ هزار هکتار از شالیزار‌ها، معادل ۵۵ درصد را شخم زده اند این در حالی است که سال قبل در این زمان ۶۳ درصد از شالیزار‌ها آماده نشا شده بود.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه ۶۰ هزار هکتار از شالیزار‌های استان نیز خزانه گیری شده است گفت: گیلان ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار و ۳۰۰ هزار شالیکار دارد که سالانه حدود ۷۵۰ هزار تن برنج سفید تولید می‌کنند.
 
صالح محمدی با بیان اینکه گیلان بزرگترین تولید کننده برنج بومی کشور است، افزود:  کشاورزان برای تحقق جهش تولید باید آستین‌های همت را بالا بزنند و از آب‌های سطحی، رودخانه‌ها و آب بندان‌ها برای آماده سازی مزارع استفاده کنند و منتظر رها سازی آب پشت سد سفید رود نباشد.
 
 
 
منتشرکننده خبر: شیما علایی

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید