Iranian Agriculture News Agency

با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

برداشت گندم در جنوب کشور آغاز شد

وزیر جهادکشاورزی در آیین برداشت نخستین خوشه‌های گندم روستاییان و کشاورزان لاور فین شهرستان بندرعباس حضور یافت؛ به این ترتیب گندم جنوب از امروز وارد سیلو‌ها می‌شود.

برداشت گندم در جنوب کشور آغاز شد
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت عصر امروز هشتم فروردین به هرمزگان رفت و در آیین برداشت گندم جنوب کشور گفت: امروز به شکل نمادین و رسمی برداشت گندم در استان‌های گرمسیر؛ هرمزگان، سیستان و بلوچستان، و جنوب کرمان آغاز شد.
 
وی فرایند برداشت گندم در سراسر کشور را تا ابتدای شهریورماه اعلام کرد و افزود: بعد از مناطق گرمسیر، برداشت از گندم‌زار های مناطق معتدل و سپس سردسیر آغاز می‌شود و امیدواریم با تداوم بارش‌های جوی میزان برداشت گندم افزایش یابد.
 
وزیر جهادکشاورزی در همین رابطه تصریح کرد: از ۶ میلیون هکتار اراضی زیر کشت گندم در کشور؛ ۴ میلیون هکتار دیم و ۲ میلیون هکتار آبی است و انتظار داریم در سال زراعی ۱۴۰۳_ ۱۴۰۲ بیش از ۱۳ میلیون تن گندم تولید شود و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در طرح خرید تضمینی قرار گیرد.
 
نیکبخت هم‌چنین گفت: کار خرید هم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام می‌شود و تلاش می‌کنیم با همکاری سازمان برنامه و بودجه، قیمت گندم کشاورزان سر موعد پرداخت شود.

 

 

منتشرکننده خبر: شیما علایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید