Iranian Agriculture News Agency

تصمیم نهایی نرخ خرید تضمینی گندم تا پایان هفته

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی درباره اعلام رسمی نرخ خرید تضمینی گندم، گفت: خبرهای خوبی برای کشاورزان داریم و امیدواریم تا پایان این هفته تصمیم نهایی گرفته شود و انشالله قیمت را وزارت جهاد کشاورزی اعلام خواهد کرد.

تصمیم نهایی نرخ خرید تضمینی گندم تا پایان هفته

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی، کاظم خاوازی در جمع خبرنگاران در دهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی درباره مصرف سموم و آفت کش های کشاورزی داخلی و خارجی، گفت: ارتقای بخش کشاورزی برای ما دارای اولویت است تا در این زمینه به افزایش پایدار درآمد کشاورزان برسیم؛ در این زمینه هر محصولی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد در اولویت مصرف ما در بخش کشاورزی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این بخش از تولید داخل به عنوان اولویت اول حمایت می‌کنیم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: در زمینه نهاده‌های کشاورزی افزایش پایدار درآمد کشورمان مدنظر است. 

خاوازی درباره واردات این محصولات نیز، گفت: در واردات نیز از واردکنندگانی که سموم و کودهای باکیفیت را وارد میکنند که در نهایت منجر به ارتقای بخش کشاورزی و سلامت مردم را تصمین میکنند حمایت خواهیم کرد.

وی درباره اعلام رسمی نرخ خرید تضمینی گندم، گفت: خبرهای خوبی برای کشاورزان داریم و امیدواریم تا پایان این هفته تصمیم نهایی گرفته شود و انشالله قیمت را وزارت جهاد کشاورزی اعلام خواهد کرد.

خاوازی درباره برگزاری دو نمایشگاه برای تولیدکنندگان و واردکنندکان به صورت مجزا در این بخش، گفت: همه تامین کنندگان کود، سم و بذر باید در یک نمایشگاه حضور داشته باشند و در یک نمایشگاه بودن تمامی تولیدکنندگان این بخش سبب میشود تا بتوانند اطلاعات و دانش خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید