Iranian Agriculture News Agency

پرداخت مطالبات یک هزار میلیارد تومانی کلزاکاران در آینده نزدیک

مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در آینده نزدیک مطالبات یک هزار میلیارد تومانی کلزاکاران کشور پرداخت می شود.

پرداخت مطالبات یک هزار میلیارد تومانی کلزاکاران در آینده نزدیک

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سعدالله منصوری، پرداخت ماوالتفاوت قیمت خرید تضمینی کلزا در سال زراعی گذشته را یکی از مهمترین حمایت ها از کشاورزان دانست.

وی توضیح داد: قیمت هر کیلوگرم خرید تضمینی کلزا در آغاز سال زراعی گذشته ۲۲ هزار تومان تعیین شد که با بررسی های صورت گرفته این قیمت به ۳۰ هزار تومان در هر کیلوگرم افزایش یافت و اکنون کلزاکارانی که محصول خود را تحویل داده اند در انتظار پرداخت این ماوالتفاوت ۸ هزار تومانی بابت فروش و تحویل هر کیلوگرم از کلزای خود هستند.

منصوری تصریح کرد: افزایش ضریب خوداتکایی در تولید روغن مورد نیاز کشور و جلوگیری از خروج ارز از کشور، نیازمند حمایت مسئولان از تولید دانه های روغنی است.

وی تامین نهاده های تولید و خرید به هنگام و مناسب دانه های روغنی را از جمله حمایت های موثر برشمرد. منصوری در عین حال ابراز امیدواری کرد: ماوالتفاوت قیمت کلزا نیزبه زودی به کشاورزان پرداخت شود.

منصوری با بیان این که نیاز کشور به روغن خوراکی سالانه بین ۱.۳ تا ۱.۵ میلیون تن است، اظهار داشت: ۹۰ درصد روغن خوراکی از طریق واردات و ۱۰ درصد از طریق تولید دانه های روغنی در داخل کشور تامین می شود.

مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشورهایی که امروزه جزو بزرگترین تولیدگان دانه های روغنی هستند، بیش از یک قرن در زمینه کشت و تولید این محصولات مطالعه و بررسی کرده اند در حالی که ایران به صورت جدی حداکثر سابقه بیش از سه دهه در تولید دانه های روغنی دارد .

وی ابراز امیدواری کرد: با بکارگیری روش های علمی و برنامه ریزی های دقیق و درست شاهد رشد و شتاب در روند تولید دانه های روغنی در کشور باشیم .

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید