Iranian Agriculture News Agency

ارائه سبد کامل کود از طریق سه هزار و 500 کارگزار فعال شرکت خدمات حمایتی

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با حمایت از تولید کنندگان کودهای یارانه‌ای و سایر کودهای کشاورزی، بیش از ۸۰۰ برند محصول کودهای داخلی را از طریق شبکه ۳۵۰۰ کارگزار توزیع نهاده‌های کشاورزی این شرکت در دسترس کشاورزان قرار می‌دهد.

ارائه سبد کامل کود از طریق سه هزار و 500 کارگزار فعال شرکت خدمات حمایتی

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، همزمان با همایش معرفی محصولات کودی در استان تهران، مراسم گرامیداشت روز جهانی کود در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی برگزار شد.

هر سال، ۱۳ اکتبر به عنوان روز جهانی کود نامگذاری شده است تا اهمیت و سهم صنعت کود در تغذیه جمعیت رو به رشد جهان برجسته شود. این کمپین بین‌المللی آگاهی‌بخشی، طی سه سال اخیر توسط انجمن‌ها و شرکت‌های کود در سراسر جهان با هدف مشترک برجسته کردن تأثیرات اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی کودهای کشاورزی پشتیبانی می‌شود. ایجاد آگاهی زمینه ضرورت تغذیه خاک و گیاه، شیوه‌های کشاورزی بهتر را تشویق کرده و از استفاده صحیح از کودها را در جامعه کشاورزی ترویج می‌کند.

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، به عنوان بزرگترین و اولین شبکه تامین و توزیع کودهای کشاورزی در ایران، این روز را گرامی داشته و به همین مناسبت همزمان با برگزاری همایش آموزشی ترویجی معرفی سبد محصولات کودی در استان تهران، طی مراسمی از شرکت‌های داخلی تولیدکننده کودهای کشاورزی حاضر در این همایش بازاریابی، تقدیر بعمل آورد.

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، به عنوان مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، علاوه بر پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی کودهای یارانه‌ای (فسفات و پتاس) جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی سایر انواع کودهای کشاورزی، در حال حاضر با نزدیک به ۸۰ شرکت تولیدی تفاهم‌نامه همکاری دارد و بدین ترتیب بیش از ۸۰۰ برند محصول کودهای داخلی از طریق شبکه ۳۵۰۰ کارگزار توزیع نهاده‌های کشاورزی این شرکت، در دسترس کشاورز ایرانی قرار گرفته است.

گفتنی است؛ به مناسبت روز جهانی کود، به مزایای استفاده از کود اشاره شده است که در پی می‌آید:

  1. کودهایی که به مقدار مناسب در زمان مناسب اعمال می‌شوند، می‌توانند میزان محصول تولید شده با استفاده از همان مقدار آب را دو برابر کنند.
  2. کود، چه تجاری و چه آلی، به تولید مواد آلی در خاک کمک می‌کند.
  3. کودها با بازگرداندن مواد مغذی ضروری به زمین پس از برداشت به بازیابی سلامت خاک کمک می‌کنند.
  4. استفاده از کود در ۵۰ سال گذشته بیش از ۲ میلیارد هکتار از زمین‌های حاصل از کشت را حفظ کرده است.
  5. شیوه‌های خوب کشاورزی، از جمله استفاده هوشمندانه از کودها، به تولید بیشتر مواد غذایی غنی از پروتئین کمک می‌کند.
  6. محصولاتی که به خوبی کود داده شده‌اند عملکرد بیشتری در هر هکتار تولید می‌کنند، این امر باعث صرفه‌جویی در زمین‌های شکننده برای زیستگاه حیات وحش و مناطق تفریحی می‌شود.
  7. کودها سلامت گیاهان را بهبود می‌بخشند و محصولات را در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم‌تر می‌کنند.
  8. کود گیاهانی تولید می‌کند که قوی و قادر به محافظت از خاک در برابر فرسایش و رواناب هستند.
  9. بیش از ۲ میلیارد نفر از سوء تغذیه با ریزمغذی‌ها رنج می‌برند، کودهای ریزمغذی به مبارزه با این تهدید برای سلامت جهان کمک می‌کنند.
  10. کود مسوول ۵۰ درصد از تولید مواد غذایی در جهان است، بدون کود ما فقط نیمی از مقدار غذایی را که در حال حاضر مصرف می‌کنیم، خواهیم داشت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید