Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خبر داد:

خودکفائی کشور در تولید کودهای کشاورزی طی سه سال آینده

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: انتظار میرود طی سه سال آینده، نه تنها نیاز کشور در این زمینه بطور کامل تامین شود بلکه امکان صادرات مازاد بر نیاز داخلی این نوع کودها نیز فراهم شود.

خودکفائی کشور در تولید کودهای کشاورزی طی سه سال آینده

به گزارش خبرگزاری ایانا به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، همایش سراسری آموزشی مدیران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در شهر مشهد برگزار شد.

در این همایش برنامه آموزشی فشرده ای در موضوعات محتلف بازرگانی، فنی و کنترل کیفی کودهای کشاورزی و سموم دفع آفات نباتی، مالی و اداری، برگزاری مناقصه و مزایده، حراست، حسابرسی و بازرسی، روابط عمومی و پایش و کنترل توزیع کودهای کشاورزی و سایر موضوعات برگزار شده و مورد توجه مدیران ستادی و استانی شرکت قرار گرفت.

 در پایان این همایش حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، با ارائه گزارش جامع و علمی در زمینه وضعیت جهانی و ملی تامین وتوزیع کودهای کشاورزی اساسی اوره، فسفات و پتاس، برنامه شرکت در ماه های آتی سال 1402 به مدیران را ابلاغ کرد.

مجری طرح خودکفائی کودهای کشاورزی بیان کرد: نیاز است مدیران استانی تا همچون نیمه اول سال با توجه دقیق به برنامه های شرکت در موضوعات مختلف تامین و توزیع کود، طرح خودکفائی، کنترل کیفی و آموزشی، نقش مدیریتی خود را در دستیابی به اهداف تعیین شده بخوبی ایفا کنند.

رسولی آخرین وضعیت روند اجرایی 30 پروژه برنامه ریزی شده برای خودکفائی کشور در زمینه تولید کودهای کشاورزی، را مطلوب خواند و افزود: انتظار میرود با نهائی شدن این پروژه‌های تولید کودهای فسفات و پتاس در کشور طی سه سال آینده، نه تنها نیاز کشور در این زمینه بطور کامل تامین شود بلکه امکان صادرات مازاد بر نیاز داخلی این نوع کودها نیز فراهم شود.

در این گزارش، برنامه ابلاغی تامین و توزیع کودهای کشاورزی، 2/9 میلیون تن کود شامل 2/1 میلیون تن کود اوره، 550 هزار تن کودهای فسفات و 250 هزار تن کودهای پتاس اعلام شد که بخش عمده آن (نزدیک به 90 درصد) از محل منابع داخلی تامین خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید