Iranian Agriculture News Agency

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان پول چایکاران از سوی دولت در هفته آینده

رئیس سازمان چای کشور اعلام کرد: هفته آینده ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران پرداخت می‌شود.

پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان پول چایکاران از سوی دولت در هفته آینده
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حبیب جهانساز در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: تاکنون حدود ۷۸۱ میلیارد تومان معادل ۵۰ درصد از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

وی بیان کرد: از این مبلغ، کارخانجات فرآوری چای تاکنون حدود ۶۳۱ میلیارد تومان سهم خود و دولت نیز ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را بابت مطالبات چایکاران پرداخت کرده‌اند.

جهانساز افزود: با تسویه ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران در هفته آینده، سهم پرداختی دولت به ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی با بیان این که تولید برگ سبز چای تاکنون ۴۹ درصد نسبت به مدت سال گذشته افزایش داشته است، اضافه کرد: تامین نقدینگی برای پرداخت به‌موقع پول چایکاران با توجه به افزایش تولید برگ سبز چای در سال جاری و افزایش هزینه‌های کارخانجات چای، کار سختی است.

این مقام مسئول میزان برگ سبز چای خریداری شده را تاکنون نزدیک به ۱۲۶ هزار تن به ارزش ۱۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این میزان برگ سبز چای خریداری شده، نزدیک به ۴۷ درصد برگ سبز چای درجه یک و ۵۳ درصد برگ سبز چای درجه دو بوده است.

رئیس سازمان چای کشور بیان کرد: ۷۵ درصد بهای برگ سبز چای توسط کارخانجات فرآوری و ۲۵ درصد توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون نزدیک به ۲۸ هزار و ۶۰۰ تن چای خشک از برگ سبز داخلی در کشور تولید شده است.

جهانساز، چین سوم برگ سبز چای را از نظر کمیت و کیفیت خوب ارزیابی کرد و گفت: اواخر هفته آینده چین سوم تمام و از دهم تا پانزدهم شهریور، چین چهارم یا چین پاییزه آغاز می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید