Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

رکورد خرید گندم در خوزستان شکسته شد

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از شکسته شدن رکورد خرید گندم در استان خوزستان خبر داد و گفت: امسال بیش از دو میلیون تن گندم در خوزستان تولید شد.

رکورد خرید گندم در خوزستان شکسته شد

به گزارش ایانا به نقل از مهر، علیرضا مهاجر در سفری یک روزه به استان خوزستان ضمن بازدید از مزارع کنجد مقاوم به ریزش و کارخانه قند ۱۰ هزار تنی در حال احداث شهدای دزفول در جمع خبرنگاران بیان کرد: امسال رکورد خرید گندم در طول تاریخ استان خوزستان شکسته شد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: امسال بیش از دو میلیون تن گندم در خوزستان تولید شد که از این میزان بیش از یک میلیون ۷۱۸ هزار تن به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

وی با اشاره به خرید بیش از ۷۰ هزار تن گندم بذری در خوزستان، یکی از اهداف مهم این سفر را حضور در میان کشاورزان و تشکر از زحمات آنها برشمرد و اضافه کرد: امیدواریم با مساعدت همکارانم در سازمان جهاد کشاورزی استان و همت و تلاش کشاورزان شاهد کشت بهتر گندم در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ باشیم.

وی از کارخانه قند ۱۰ هزار تنی در حال احداث شهدای دزفول بازدید کرد و گفت: یکی از اهداف مهم پس از پایان مراحل ساخت این کارخانه تولید شکر از چغندر قند تولید شده در استان خواهد بود.

مهاجر پس از بازدید از شرکت کشت و صنعت شهید رجایی و مزارع کنجد مقاوم به ریزش گفت: با توجه به اهمیت و امکان برداشت مستقیم این محصول با کمباین، کشت کنجد مقاوم به ریزش برنامه آتی ما برای استان‌های جنوبی کشور خواهد بود.

وی از مجموعه نیشکر کارون شوشتر بازدید کرد و افزود: دو منظوره کردن کارخانه قند و تولید شکر با استفاده از نیشکر و چغندرقند از دیگر اهداف مهم در استان خوزستان است.

مهاجر اضافه کرد: امیدواریم با راه‌اندازی کارخانه قند ۱۰ هزار تنی شهدای دزفول شاهد ایجاد اشتغال و رشد تولید در استان خوزستان باشیم.

وی ادامه داد: هدف ما در چغندرقند انتقال کشت تابستانه پر آب‌بر به کشت زمستانه کم آب‌بر و تا حداقل ۶۰ درصد صرفه‌جویی در آب است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید