Iranian Agriculture News Agency

جهانساز:

مهلت خرید تضمینی برگ سبز چای تا ۱۰ آبان تمدید شد

رئیس سازمان چای کشور گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی که موجب دیررس شدن برگ سبز چای در باغات شده و به منظور حمایت از چایکاران برای برداشت باقی مانده محصول، با موافقت وزیر جهاد کشاورزی با درخواست سازمان چای کشور، مقرر شد خرید تضمینی برگ سبز چای تا روز 10 آبان سال 1401 تمدید شود.

مهلت خرید تضمینی برگ سبز چای تا ۱۰ آبان تمدید شد

به گزارش ایانا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان چای کشور با اشاره به خریداری ۱۰۸ هزار تُن برگ سبز چای از باغات شمال و پرداخت ۸۴ درصدی مطالبات چایکاران گفت: مهلت خرید تضمینی برگ چای تا ۱۰ آبان تمدید شده است.

حبیب جهانساز با تأکید بر اینکه چایکاران می‌توانند در این مدت برگ‌های سبز چای خود را به کارخانه‌های چایسازی تحویل دهند، ادامه داد: از ابتدای فصل برداشت برگ‌های سبز چای تاکنون ۱۰۸ هزار تن برگ از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی ارزش برگ‌های خریداری شده را ۸۸۹ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: از این میزان ۸۴ درصد معادل ۷۴۶ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران به حساب آنها واریز شده است.

جهانساز با بیان این که ۵۸ هزار تن از برگ‌های سبز چای خریداری شده معادل ۵۴ درصد از مجموع برگ‌ها از نوع درجه یک و مابقی درجه دو هستند، تصریح کرد: تاکنون نیز ۲۴ هزار تن چای خشک در کارخانه‌های شمال کشور استحصال شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید