Iranian Agriculture News Agency

دستاوردی بزرگ در دیپلماسی غذایی رقم خورد:

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از امضای تفاهم نامه یکسان سازی استاندارد محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه برای اولین بار خبر داد.

امضای تفاهم نامه یکسان سازی استاندارد محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه برای اولین بار

به گزارش خبرنگار ایانا، شاهپور علایی مقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از  امضای تفاهم نامه یکسان سازی استاندارد محصولات کشاورزی بین ایران و روسیه برای اولین بار خبر داد و گفت: مسائل پیش آمده در حوزه صادرات به دلیل خلع در زمینه یکپارچه سازی اطلاعات و در زمینه مدیریت مصرف بهینه آفتکش‌ها و همچنین استاندارد سازی و هم تراز سازی و میزان حد مجاز باقیمانده آفت کش ها(MRL) و مصرف آفت کش ها بوده است.

وی با بیان اینکه تفاهمنامه بسیار مهمی بین کشور ما و معاون وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات فدراسیون روسیه برای اولین بار امضا شده است، تصریح کرد: این تفاهم نامه در راستای یکپارچه سازی اطلاعات در زمینه تبادل دانش و همچنین الکترونیکی کردن تمامی گواهی های بهداشتی بین دو کشور است.

وی در پایان گفت: پیش‌بینی میشود با امضای این تفاهم نامه تبادلات تجاری بین دو کشور دو برابر شود  که میتواند در ارزآوری برای کشور ما و همچنین تامین امنیت غذایی بین دو کشور اثر بسیار زیادی داشته باشد.

 سرگئی دانکورت رئیس سرویس فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاهپزشکی کشور روسیه، گفت: تامین امنیت پایدار غذایی در مسیری شفاف با استانداردهای یکسان برای هر دو کشور اهمیت دارد و خوشبختانه با این سند همه مشکلات گذشته برطرف می‌شود.

 

حجم ویدیو: 3.75M | مدت زمان ویدیو: 00:02:05
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید