Iranian Agriculture News Agency

”نوروزی” در جمع خبرنگاران:

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: امسال 360 میلیارد تومان و برای سال آینده 560 میلیارد تومان منابع بلاعوض برای این طرح پیش بینی کرده‌ایم.

اختصاص 360 میلیارد تومان کمک بلاعوض به دیم کاران در سال زراعی جدید

به گزارش خبرنگار ایانا‏، عارف نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حاشیه شصت و دومین جلسه ستاد ملی طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور و رونمایی از اساسنامه صندوق حمایت از توسعه زراعت در دیمزارها، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توانمند سازی مناطق روستایی و دورافتاده کشور و کمک به حفظ استقلال اقتصادی و حفظ کشور از تکانه‌های بیرونی، طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور را با مشارکت وزارت جهاد کشاورزی از 2 سال گذشته شروع کرده است و سال گذشته طرح به صورت آزمایشی اجرا شده است.

وی افزود: اجرای آزمایشی این طرح موفق بوده و با اذن مقام معظم رهبری، سال دوم طرح را شروع کردیم و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی 2میلیون و 600 هزار هکتار را هدف گذاری کرده ایم که 2.5 میلیون هکتار از این میزان محقق شده و 100 هزار هکتار تا دو ماه آینده به زیر کشت می‌رود.

نوروزی خاطرنشان کرد: با توافقی که با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم این رقم تا 5.2 میلیون هکتار در سال زراعی جدید افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) سال گذشته برای این طرح  130 میلیارد تومان کمک بلاعوض اختصاص داده است، عنوان کرد: امسال 360 میلیارد تومان و برای سال آینده 560 میلیارد تومان منابع بلاعوض برای این طرح پیش بینی کرده‌ایم.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) افزود: با تولیداتی که از توسعه کشت دیم خواهیم داشت، سالانه حدود یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی رقم خواهد خورد، همچنین درآمد کشاورزان افزایش می‌یابد و اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

نوروزی تاکید کرد: ظرفیت های آموزشی، ترویجی و ماشین آلات برای جهش اقتصادی مناسب در این حوزه به کار گرفته خواهد شد. در خصوص شرایط اقلیمی هم با وجود مراکز علمی و تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی از ورود در عرصه‌هایی که با ریسک مواجه هستند، هشدار داده می‌شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید