Iranian Agriculture News Agency

زینلی در گفتگو با ایانا:

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از افزایش 20درصدی قیمت محصول گیاهان دارویی با نشان «PDO» خبر داد.

 افزایش 20درصدی قیمت گیاهان دارویی با نشان «PDO»

حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایانا، با اشاره به  نگاه ویژه وزارت جهاد کشاورزی برای تولید و ایجاد زیرساخت‌های صنایع تبدیلی و دارویی در گیاهان دارویی، گفت:  به دنبال فعال کردن نشان  «PDO» که منشا تولید محصول را نشان می‌دهد هستیم.

 وی با بیان اینکه محصولی که در یک مکان تولید می‌شود و در همان مکان فرآوری می‌شود، نشان منشأ تولید را دریافت خواهد کرد، افزود: با این گواهی ارزش محصول در بازار ۲۰ درصد از محصولی که فاقد این نشان است بیشتر خواهد بود.

به گفته  مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی، این گواهی به مصرف کننده و تجار مکان تولید و فرآوری آن را معرفی می کند.

زینلی با تاکید بر اینکه باید از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی مدرن پیش برویم، یادآور شد: در حال حاضر به نظر می‌رسد دنیای امروز برای سلامت خود جایگاه ویژه ای را در نظر گرفته بنابراین تولید محصولات ارگانیک و سالم از سیاست‌های مردم در کشورهای مختلف است.

وی ادامه داد: محوریت گیاهان دارویی بر پایه دریافت گواهینامه های معتبر بین المللی و تهیه محصولات کاملاً سالم استوار است و تنها راه برای فروش این محصولات در دنیا و جایگاه ثابت بازار بین‌المللی، داشتن گواهینامه های معتبر  است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید