Iranian Agriculture News Agency

جهانساز خبر داد:

رئیس سازمان چای کشور از احیای حدود 1700 هکتار از باغات چای گیلان و مازندران در سال گذشته خبر داد.

احیای حدود 1700 هکتار از باغات چای گیلان و مازندران در سال گذشته

حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور در گفتگو با خبرنگار ایانا با اشاره به اینکه در سال گذشته برای اولین بار اعتبار یارانه نهال به مبلغ 1 میلیارد تومان به سازمان چای کشور پرداخت شد، گفت: از ابتدای سال 1400 سازمان چای کشور با اجراء برنامه های راهبردی و تدوین شده توسط کارشناسان و متخصصین صنعت چای کشور و با کمک صندوق حمایت از توسعه چای توانست گام های موثری در زمینه بهبود تولید و ایجاد شور و نشاط بین چایکاران و صاحبان صنایع ایجاد کند.

وی ادامه داد: بازگشت دوباره چایکاران به باغات چای رهاشده و احیاء دوباره باغات مخروبه، بازگشت 7 واحد تولیدی چای پس از 20 سال به چرخه تولید از دستاوردهای سازمان چای کشور در سال گذشته بوده است.

جهانساز با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود 1700 هکتار از باغات چای استان‌های گیلان و مازندران اصلاح ،احیاء و بهزراعی شد، یادآور شد: احیا باغات در سه سال اخیر سبب افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه در سال های آینده خواهد شد و همچنین از خروج ارز جلوگیری خواهد کرد.

 وی ادامه داد: این مهم باعث افزایش درآمد صاحبان صنعت چای و چایکاران می شود که امیدواریم با اجراء و ادامه این روند و احیاء 6 هزار هکتار از باغات رها شده گام های موثری در شکوفایی بیشتر این محصول برداریم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید