Iranian Agriculture News Agency

جهانساز خبر داد:

طراحی برنامه اندروید برای دفترچه الکترونیکی چایکاران

رئیس سازمان چای کشور از صدور صدور 43هزار دفترچه الکترونیکی برای چایکاران در سال جاری خبر داد.

صدور 43هزار دفترچه الکترونیکی برای چایکاران در سال 1400

حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور در گفتگو با خبرنگار ایانا از صدور دفترچه الکترونیکی برای تمامی چایکاران خبر داد و گفت: 43 هزار دفترچه الکترونیکی برای چایکاران صادر شده است.

وی یادآور شد: با شروع فصل بهره‌برداری صدور دفترچه‌های کاغذی شامل هزینه های چاپ بوده و علاوه بر زمان بر بودن تجمع زیاد افراد در یک برهه زمانی خاص را به دنبال داشت.

جهانساز تصریح کرد:  دفترچه های الکترونیکی نیازی به حضور فیزیکی افراد ندارد و در سال گذشته صدور دفترچه های الکترونیکی برای چایکاران عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه  چایکاران می‌تواند با کد ملی و شماره چایکاری وضعیت دفترچه های الکترونیکی خود را بررسی کنند، گفت:  افرادی که در سال گذشته ثبت نام کرده اند برای سال جاری میتوانند با ورود به سامانه دفترچه خود را برای سال جاری فعال کنند.

جهانساز ادامه داد: افراد میتوانند در دفترچه های الکترونیکی اطلاعاتی همچون میزان خرید برگ سبز چای، اطلاعات دریافتی و پرداختی ها، میزان برگ سبز درجه یک و درجه 2 و همچنین سطح زیر کشت، نوع آبیاری و برخی  اطلاعات دیگر را درباره تولید محصول خود مشاهده کنند.

 رئیس سازمان چای کشور همچنین از طراحی برنامه اندروید برای دفترچه الکترونیکی چایکاران نیز خبر داد و گفت: پس از این چایکاران می توانند با نصب این برنامه به صورت آنلاین دفترچه الکترونیکی خود را در گوشی همراه خود داشته باشند.

 به گفته ی وی، تغییر نگرش چایکاران برای داشتن دفترچه الکترونیکی کاری دشوار بوده است.

رئیس سازمان چای کشور درباره دفترچه الکترونیکی برای کارخانجات چای، گفت: اواخر سال گذشته برای کارخانجات این بخش نیز سامانه الکترونیکی ایجاد شده که در این دفترچه الکترونیکی، کارخانه‌جات می‌تواند میزان خرید برگ سبز چای و درجه بندی آن، همچنین  میزان پرداختی و سایر اطلاعات را مشاهده کنند.

 به گفته وی به زودی پرداخت تسهیلات نیز به دفترچه الکترونیکی متصل می‌شود.

جهانساز در پایان با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد باغات چای دیم هستند، تصریح کرد: کشاورزان باید با توجه به مشکلاتی که ممکن است با وجود خشکسالی پیش بیاید باغات خود را بیمه کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید